Acum este Joi Mar 28, 2024 8:11 pm

Articole Nikonisti.ro

colaj

Cea mai frumoasa zi, in imagini

colaj

Mesajde AndreasCristian » Joi Iul 09, 2015 3:14 am

Salutare Nikonisti, aici sunt cateva highlights-uri dintre fotografiile pe care le-am facut la o stare civila. O sa postez mai multe pe masura ce mai termin de editat din ele.
Fişiere ataşate
 NIK.jpg
Avatar utilizator
AndreasCristian
 
Mesaje: 152
Membru din: Lun Mai 05, 2014 11:38 pm
Localitate: Oxford

Re: colaj

Mesajde fotografu » Mar Sep 08, 2015 2:08 pm

mi se par bune fotografiile dar nu imi place cum au fost asezate in colaj.
O fotografie reusita inseamna sa fi la locul potrivit in momentul potrivit.
fotografu
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Sep 14, 2012 1:00 pm

Re: colaj

Mesajde moaartea » Mie Sep 09, 2015 12:47 am

fotografu scrie:mi se par bune fotografiile

DIN PUNCTUL MEEEUUUU DE VEDERE, nici daca erau facute cu telefonul nu erau ok, sau erau cam la limita sa zici ca sunt ok pt niste poze cu telefonul, dar in nici un caz ca portofoliu la un fotograf sau altceva...parerea mea...sunt atatea erori in ele incat nici nu stiu de unde sa incep, asa ca nu o sa spun nimic.
moaartea
 
Mesaje: 948
Membru din: Mie Oct 19, 2011 2:15 pm

Re: colaj

Mesajde AndreasCristian » Mie Sep 09, 2015 1:30 am

moaartea scrie:
fotografu scrie:mi se par bune fotografiile

DIN PUNCTUL MEEEUUUU DE VEDERE, nici daca erau facute cu telefonul nu erau ok, sau erau cam la limita sa zici ca sunt ok pt niste poze cu telefonul, dar in nici un caz ca portofoliu la un fotograf sau altceva...parerea mea...sunt atatea erori in ele incat nici nu stiu de unde sa incep, asa ca nu o sa spun nimic.


Te-as ruga sa detaliezi, daca doar spui ca nu sunt ok fara sa aduci niste argumente, nu invata nimeni nimica. Uite o galerie putin mai mare a sedintei respective (a fost doar stare civila + o rapida sedinta foto la un bar). Si data viitoare, daca nu-ti place ceva, spune asta elegant sau daca nu poti, abtine-te. Nu trebuie sa fii nepoliticos.
http://www.andreasgantner.com/doruloredana/
Avatar utilizator
AndreasCristian
 
Mesaje: 152
Membru din: Lun Mai 05, 2014 11:38 pm
Localitate: Oxford

Re: colaj

Mesajde RPP » Mie Sep 09, 2015 4:37 pm

Chiar rau nu e. In final, daca clientii tai sunt multumiti asta conteaza.

Personal am observat ca ai o slabiciune pt. vignette. Prea mult si prea des folosit.
RPP
 
Mesaje: 255
Membru din: Vin Noi 06, 2009 4:22 pm
Localitate: Iasi

Re: colaj

Mesajde mariussyq » Mie Sep 09, 2015 10:38 pm

Cred ca este doar vorba de stil...nu sunt chiar rele...ca o parere cred ca ai cam mult contrast, ai zone supraexpuse (arse) si cam mult negru...acum depiumde si de pretentiile fiecaruia...asa cum s-a mai spus cel mai important este parerea clientilor dar...daca postezi pe un forum unde te astepti la pareri sa nu te astepti doar la laude...cred ca aici ar trebuii sa cauti in principal criticile...doar asa poti sa cresti si sa iti corectezi greselile...asa ca nu te supara pentru ce a zis "moartea" :)
www.fotostoian.ro / Nikon D610, Sigma 35 mm art F: 1.4, Sigma 20 mm art F: 1.4, Nikon 85 mm F:1.8 G, Nikon 105 mm micro F:2.8... etc
mariussyq
 
Mesaje: 175
Membru din: Joi Aug 18, 2011 11:33 pm
Localitate: Targoviste

Re: colaj

Mesajde florinank » Dum Sep 20, 2015 6:53 pm

Salut, iti zic eu o regula pe care ai incalcat-o de 2 ori in poza din partea dreaptajos: ai taiat picioarele fetei si capul mirelui, e ceva destul de grav nu mai are rost sa vorbim de altele ca poate tin de gusturi.
florinank
 
Mesaje: 58
Membru din: Sâm Iul 09, 2011 3:39 pm


Înapoi la Fotografie de nunta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron