Acum este Joi Mar 28, 2024 12:42 pm

Articole Nikonisti.ro

Fotografie de produs - Hotel

Artistic si cat mai comercial

Re: Fotografie de produs - Hotel

Mesajde ruxandy » Mar Iul 10, 2012 4:37 pm

Da, cel putin primele doua de la "Double Room" sunt defocalizate. Probabil tot din cauza echipamentului ieftin. :)
Avatar utilizator
ruxandy
 
Mesaje: 648
Membru din: Lun Feb 20, 2012 5:18 pm
Localitate: Brasov

Re: Fotografie de produs - Hotel

Mesajde sorindaniel13 » Mar Iul 10, 2012 8:10 pm

nici aici nu scapam de amenintari :| oameni buni, ati luat-o razna?
eu sunt de parere ca daca ti-ai pus pozele aici sau daca ai cerut o parere, ar trebui sa accepti toate raspunsurile si opiniile, daca nu, cel mai bine ar fi sa nu mai intrebi pe nimeni nimic pe acest forum, pentru a evita astfel de conflicte.
sunt cativa fotografi cu experienta pe aici, si si-au dat cu parerea in cunostinta de cauza. nimeni nu iti vrea raul si n-are nimic cu tine, depinde cum intelegi tu raspunsurile lor. eu unul ma indoiesc ca d5100 nu e in stare sa focalizeze, daca tu te plangi de el, eu ce sa mai zic de d3000-ul meu? in plus camerele erau destul de luminate, si cu niste setari adecvate cred ca puteai scoate niste poze bine luminate. (cu d5100 poti face poze clare cu iso ridicat)
am vazut si eu pozele si intradevar, colegii au dreptate. camerele par inghesuite, asta pentru ca probabil te-ai bagat intr-un colt, in loc sa faci pozele dintr-un loc mai larg, cum ar fi holul. puteai incerca si niste panorame, trageai 3, 4 poze si dupa le modificai cu programe speciale(o alternativa mai ieftina de a scoate efectul de fish eye, ca tot ai pomenit de obiective ultra wide). solutii existau, aici chiar nu sunt de acord cu datul vinei pe echipament, pentru ca nu era cazul. daca erai la un eveniment sportiv, te intelegeam desi, cred ca si acolo poti face poze bunicele, pentru ca am mai spus si sus, la d5100 iti permiti sa ridici iso la 3200 lejer.
Spor la treaba in continuare!
Orice profesionist a fost amator la un moment dat, dar nu orice amator poate deveni profesionist! (sorindaniel)
Avatar utilizator
sorindaniel13
 
Mesaje: 370
Membru din: Lun Dec 19, 2011 12:45 am
Localitate: Slatina

Re: Fotografie de produs - Hotel

Mesajde razvan_denis » Dum Iul 29, 2012 9:48 pm

sorindaniel13 scrie: la d5100 iti permiti sa ridici iso la 3200 lejer.

Sa nu exageram...
razvan_denis
 
Mesaje: 193
Membru din: Lun Sep 19, 2011 11:58 am

Fotografie de produs - Hotel

Mesajde Mankid40 » Dum Iul 29, 2012 10:00 pm

1600 lejer...


Sent from my iPad using Tapatalk HD!
Avatar utilizator
Mankid40
 
Mesaje: 318
Membru din: Sâm Mar 03, 2012 2:33 am

Anterior

Înapoi la Fotografie de produs

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori