Acum este Vin Mar 29, 2024 12:27 pm

Articole Nikonisti.ro

Gimnastica

Sportivi in timpul jocului

Re: Gimnastica

Mesajde iooo » Vin Noi 25, 2011 11:31 pm

da. se vede o evolutie si imi pare bine ca ai renuntat putin la fetzele schimonosite. efortul poate fi evidentiat mai bine prin incordarea grupelor de muschi decat printr-un plan apropiat pe fata.
imi place ca ai inceput sa te focalizezi pe liniile corpului, contorsionarea sau extinderea muschilor (sper sa nu gresesc) . ramane in prim plan si mimica fetzei dar nu pana la a-l pune pe sportiv intr-o postura comica sau hidoasa.
daca sunt reflectoare poti sa te folosesti de ele pentru cadre in contra-lumina (cum e la concerte).
eu personal ma bucur de pozele tale pentru ca m-am saturat de poze cu fotbalisti
iooo
 
Mesaje: 270
Membru din: Dum Feb 22, 2009 9:28 am

Re: Gimnastica

Mesajde skyrfox » Vin Noi 25, 2011 11:42 pm

mersi ioo si sirbb,intr-adevar ca si antrenor,tehnician, pentru mine e mult mai importanta linia corpului,evidentierea musculaturii datorita efortului depus de sportiv intr-o miscare complexa.Lumina din pacate in gimnastica este in general inadecavata, dar perfecta pt sportivi,flashuril sau luminile puternice find total interzise in acest sport.multumesc tuturor pentru aprecieri. :)
skyrfox
 
Mesaje: 148
Membru din: Mar Ian 26, 2010 12:46 am

Re: Gimnastica

Mesajde skyrfox » Mar Apr 17, 2012 10:48 pm

putin fitness
Fişiere ataşate
 BRV_0500.jpg
 BRV_0356.jpg
skyrfox
 
Mesaje: 148
Membru din: Mar Ian 26, 2010 12:46 am

Re: Gimnastica

Mesajde ovidiu38 » Mie Mai 16, 2012 8:20 pm

M-ar ajuta cateva critici..... Multumesc anticipat!
Fişiere ataşate
 DSC_pici.jpg
 DSC_mil.jpg
 DSC_5mil.jpg
cu stima,
Ovidiu Tanase
Avatar utilizator
ovidiu38
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Feb 24, 2012 11:08 am

Re: Gimnastica

Mesajde Bogdan Dulgheru » Mie Mai 16, 2012 8:54 pm

SirBDD scrie:Si mie imi place ultima fotografie destul de mult. Pozitia subiectului, incordarea muschilor din zona gatului, claritatea, incadrarea (cu tot cu barna), etc. Felicitari d-l Robert. Aplicarea sfaturilor de mai sus cu incadrari mai stranse si mai multa lumina (supra-epunere controlata), particular pe aceasta fotografie, ar duce la ceva de genul:

1.jpg

Nota: editat cu IrfanView. Copyright Robert Bentia.

Mai bine NU: ai taiat, din prea mult elan, unghiile mainii drepte; cadrul original e destul de strins si arata/anticipeaza miscarea pe care gimnasta o face. In cazul de fata cropul nu-si are rostul; in altele poate avea efect bun.

@Robert Bentia: Renuntati la fitness/aerobic/bodybuilding feminin ... e departe de gimnastica in toate sensurile ;)
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: Gimnastica

Mesajde skyrfox » Lun Iun 04, 2012 6:21 pm

@Robert Bentia: Renuntati la fitness/aerobic/bodybuilding feminin ... e departe de gimnastica in toate sensurile ;)[/quote]


Salutare Bogdane
Ultima linie nu-mi apartine si nu sunt de loc de acord cu tine cand pui anumite vorbe in numele altora!(refer la aceast cu renuntarea la fitness/aerobic/bodybuilding feminin )
Cat despre crop la acea imagine NU sunt de acord cu SirBD , ai dreptate, barna anticipeaza miscare pe care o va face gimnasta ! :lol:
Ultima oară modificat de skyrfox pe Lun Iun 04, 2012 7:15 pm, modificat 1 dată în total.
skyrfox
 
Mesaje: 148
Membru din: Mar Ian 26, 2010 12:46 am

Re: Gimnastica

Mesajde skyrfox » Lun Iun 04, 2012 7:13 pm

inca putin fitness nu strica ;)
Imagine
Fitness - Icelandic Championship by Robert Bentia, on Flickr

Imagine
Fitness - Icelandic Championship by Robert Bentia, on Flickr

si sa radem putin cu Mr. * Frodo *
Imagine
' frodo ' by Robert Bentia, on Flickr
skyrfox
 
Mesaje: 148
Membru din: Mar Ian 26, 2010 12:46 am

Re: Gimnastica

Mesajde ll37 » Lun Iun 04, 2012 10:45 pm

skyrfox scrie:inca putin fitness nu strica ;)
Imagine

Super fotografie si super sportiva, chiar daca fitness-ul nu puncteaza asa ceva. Oricum, cunoscatorii stiu ca asa ceva se obtine f.f.f. greu si cu sacrificii mari.
D5100, 18-105 VR, 70-300 VR, 50 1.8AF-S, Raynox 250, Nissin 466Di, Giottos MT9251, filtre, inele si tot felul de gigele.
Avatar utilizator
ll37
 
Mesaje: 362
Membru din: Dum Apr 03, 2011 10:04 pm
Localitate: Constanta

Re: Gimnastica

Mesajde skyrfox » Mar Iun 05, 2012 9:53 pm

mersi ai perfecta dreptate ;)


ll37 scrie:
skyrfox scrie:inca putin fitness nu strica ;)
Imagine

Super fotografie si super sportiva, chiar daca fitness-ul nu puncteaza asa ceva. Oricum, cunoscatorii stiu ca asa ceva se obtine f.f.f. greu si cu sacrificii mari.
skyrfox
 
Mesaje: 148
Membru din: Mar Ian 26, 2010 12:46 am

Re: Gimnastica

Mesajde skyrfox » Vin Iun 15, 2012 2:50 am

Imagine
fitness by Robert Bentia, on Flickr

Imagine
fitness by Robert Bentia, on Flickr

Imagine
fitness by Robert Bentia, on Flickr
skyrfox
 
Mesaje: 148
Membru din: Mar Ian 26, 2010 12:46 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotografie sportiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron