Acum este Mar Mar 19, 2024 4:30 am

Articole Nikonisti.ro

Fotografii nuduri

Nuditatea ca o alta parte a artei

Re: Fotografii nuduri

Mesajde d3vilm3 » Joi Apr 17, 2014 8:34 am

armageddon scrie:d4m4g3 esti un pic rautacios, Domnul Alexandru a recunoscut ca aceasta e prima femeie nud pe care a prins-o in fata camerei. L-a luat prin surprindere asadar nu a stiut ce sa faca cu ea :lol:
De cateva zile, de cand s-a produs schimbarea la fata, toate galeriile foto sunt adunate sub numele : "Critica fotografica si galerii". d4m4g3 doar si-a spus parerea, nu a obligat pe nimeni sa-i urmeze criticile. In momentul in care postezi o fotografie intr-un loc public trebuie sa te astepti si la critici din partea privitorilor, uneori sunt pozitive alteori nu, uneori sunt constructive alte ori nu. . . dar la final trebuie sa le iei doar ca pe niste pareri (zici multumesc si treci mai departe).
In cadrul de fata este pur si simplu o femeie semi dezbracata care se scurge la propriu de pe un scaun. Pozitia modelului nu exprima nimic, incadrarea si ea nimic, iluminarea plata si fada nu ajuta nici ea cu nimic la crearea unei atmosfere de fotografie nud.
Fotografia nud nu este dificila pentru ca nu gasesti modele care sa se dezbrace (doritoare sunt pe toate drumurile), este dificila pentru ca iti cere sa vezi dincolo de goliciunea femeii si prin rezultatul final sa il faci pe privitor sa vada mai mult decat o femeie dezbracata ;) Fotografia de nud este pretentioasa atat in privinta modelului si a pozitiilor modelului cat si a iluminarii. Poate ca privind prin galeriile deja publicate pe acest forum ai sa intelegi ca este o diferenta intre cadrul tau si celelate fotografii nud.


Da, da, adevar graiesti. Speram ca utilizatorul sa inteleaga ceva:)
---------------------------------------------------------------
Fotografie si retusare @ http://www.cjphoto.ro |
---------------------------------------------------------------
Avatar utilizator
d3vilm3
 
Mesaje: 71
Membru din: Lun Ian 19, 2009 2:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Fotografii nuduri

Mesajde Radu_Grozescu » Joi Apr 17, 2014 10:29 am

d3vilm3 scrie:
Da, da, adevar graiesti. Speram ca utilizatorul sa inteleaga ceva:)


Si eu care credeam că a înteles deja de prin oct. 2012 :-)
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Fotografii nuduri

Mesajde dicoemil » Mar Mai 06, 2014 12:51 am

Daca vreti un model, va astept cu mesaj pe privat sa va dau emailul/telefonul ei.
Avatar utilizator
dicoemil
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Mar 06, 2013 3:38 pm
Localitate: Campina

Re: Fotografii nuduri

Mesajde RAZVAN.C » Lun Mai 26, 2014 9:21 pm

Am adaugat si eu cateva fotografii...astepta parerile dumneavoastra. Multumesc!
Fişiere ataşate
 Nikonisti1.jpg
 Nikonisti2.jpg
 Nikonisti3.jpg
 Nikonisti4.jpg
RAZVAN.C
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 26, 2014 9:05 pm

Anterior

Înapoi la Fotografie de nud

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron