Acum este Mar Mar 19, 2024 7:55 am

Articole Nikonisti.ro

Vreti sa fiti publicati pe nikonisti?

Reguli forum Regulament Vânzare/Cumpărare
1. Anunţurile listate în una din secţiunile de Vânzare sau Cumpărare trebuie să prezinte date de contact rapid – e-mail sau telefon pentru a complementa posibilitatea folosirii mesajelor private de pe forum.
2. Pentru anunţurile listate la categoria Vânzare, este necesară prezenţa unui preţ, fix sau negociabil pentru fiecare produs sau pentru întreg pachetul. De asemeni, este obligatoriu de menţionat oraşul din şi în care se face livrarea.
3. Starea produselor se va menţiona în anunţ, descriind pe cât posibil orice fel de probleme ce ar fi putut apărea pe parcurs (dacă acesta a fost prezent sau nu în service), dar şi durata posesiei produselor şi garanţia rămasă la zi (dacă este cazul). Imaginile pot complementa anunţul, dar nu sunt obligatorii.
4. Deoarece nu dorim transformarea forumului în magazin de desfacere, este interzisă postarea a mai mult de 3 produse la vânzare în acelaşi timp. Singurele excepţii de la această regulă sunt trusele foto.
5. Sunt permise doar anunțurile cu produse folosite ce nu fac obiectul intermedierilor si revânzărilor.
6. Sunt permise doar anunturile ce vizeaza produse foto, indiferent de brand.

Abaterea de la regulament va fi penalizată mai întâi cu un avertisment şi ulterior cu banarea activităţii utilizatorului pe forumul nikonisti.ro.

Sugestii:
1. Cereţi cât mai multe detalii legate de produsul dorit şi recomandaţi ca achiziţia să se facă în persoana.
2.Verificaţi feedback-ul altor useri în legătură cu userul ce pune produsul la vânzare pe forumul dedicat: viewforum.php?f=72
3. Dacă o tranzacţie s-a realizat cu succes şi sunteţi mulţumit de calitatea produsului şi a modului în care s-a desfăşurat vânzarea, postaţi în categoria menţionată mai sus.
4. Dacă suspectaţi o activitate aparte din partea unui user, sau au existat probleme pe parcurs, folosiţi butonul Report Post/Raportează acest mesaj sau mesaj privat către administrator/moderatorul forumului.

A fost reintrodus regulamentul pe secţiunea Vânzare/Cumpărare datorită abuzurilor ce au apărut în ultima perioada. Începând din acest moment, regulamentul este obligatoriu inclusiv pentru anunţurile actuale.

Re: Vreti sa fiti publicati pe nikonisti?

Mesajde nickvatafu » Dum Mar 18, 2018 1:41 pm

O zi de toamna in padurea Trivale din Pitesti.

Nikon D3400 + 18-55mm
18mm, f/3.5, 1/125sec, ISO 800

https://www.facebook.com/nickvatafuphoto/
Fişiere ataşate
 DSC_2351.jpg
Avatar utilizator
nickvatafu
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iun 19, 2017 3:58 pm

Re: Vreti sa fiti publicati pe nikonisti?

Mesajde bv01 » Dum Mar 18, 2018 5:51 pm

Foarte faine culorile, sunt curios cum ar fi arătat cu orizontul la 0 grade.

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180318/8c264058291f6126cd5a07ab1624699e.jpg[/img]


www.fotocity.ro
Avatar utilizator
bv01
 
Mesaje: 233
Membru din: Mar Ian 05, 2016 1:29 am

Re: Vreti sa fiti publicati pe nikonisti?

Mesajde nickvatafu » Dum Mar 18, 2018 6:32 pm

bv01 scrie:Foarte faine culorile, sunt curios cum ar fi arătat cu orizontul la 0 grade.

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180318/8c264058291f6126cd5a07ab1624699e.jpg[/img]


http://www.fotocity.ro


Multumesc.

Orizontul este la 0 grade pentru ca zona aceea este in panta.
Avatar utilizator
nickvatafu
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iun 19, 2017 3:58 pm

Re: Vreti sa fiti publicati pe nikonisti?

Mesajde berila_mz » Lun Mar 19, 2018 7:04 am

@nickvatafu

Dupa mine, ca incepator, daca locul e in panta, copacii trebuiau sa fie verticali, nu "culcati" pe-o parte ca si dupa un vant puternic. Asta daca accepti sfaturi...
berila_mz
 
Mesaje: 559
Membru din: Mie Mai 30, 2012 10:35 am

Re: Vreti sa fiti publicati pe nikonisti?

Mesajde bv01 » Lun Mar 19, 2018 8:08 am

:) păi în poza originală copacii sunt drepți...


www.fotocity.ro
Avatar utilizator
bv01
 
Mesaje: 233
Membru din: Mar Ian 05, 2016 1:29 am

Re: Vreti sa fiti publicati pe nikonisti?

Mesajde nickvatafu » Mar Mar 20, 2018 1:51 pm

@berila_mz

Accept sfaturi fara nici o problema. :)
La radacinile copacilor cred ca se observa destul de usor orientarea terenului
Referitor la orientarea lor pe verticala, n-am reusit sa ii conving pe toti "sa stea frumos la poza" :lol: :lol: :lol:, mai ales pe cei care au mai multe tulpini din aceeasi radacina.
Avatar utilizator
nickvatafu
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iun 19, 2017 3:58 pm

Re: Vreti sa fiti publicati pe nikonisti?

Mesajde Adriancosmagiu » Vin Noi 08, 2019 2:03 pm

Da,desigur !
Adriancosmagiu
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Noi 08, 2019 1:54 pm

Re: Vreti sa fiti publicati pe nikonisti?

Mesajde Sirbu Cosmin » Mie Feb 26, 2020 6:35 am

Buna dimineata.
Va multumesc pentru primirea mea in cercul cunoscatorilor tainelor folosirii tehnologiei si tehnicii Nikon; pentru inceput voi cauta sa "absorb" cat mai din experienta pe care cu amabilitate o impartasiti si celorlalti prin acest forum si de asemenea, as dori sa intreb: ce alt card XQD decat cel recomandat de producator pentru un D4 (Sony seria S sau H) as putea folosi? Imi este greu sa gasesc aceste serii, cred insa ca "merge" si altceva.
Multumesc inca o data si astept raspunsurile dumneavoastra la intrebarea mea.
Spor si Doamne ajuta!
Sirbu Cosmin
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Feb 26, 2020 6:09 am

Re: Vreti sa fiti publicati pe nikonisti?

Mesajde Bogdan Dulgheru » Joi Feb 27, 2020 8:43 am

Sirbu Cosmin scrie:Buna dimineata.
Va multumesc pentru primirea mea in cercul cunoscatorilor tainelor folosirii tehnologiei si tehnicii Nikon; pentru inceput voi cauta sa "absorb" cat mai din experienta pe care cu amabilitate o impartasiti si celorlalti prin acest forum si de asemenea, as dori sa intreb: ce alt card XQD decat cel recomandat de producator pentru un D4 (Sony seria S sau H) as putea folosi? Imi este greu sa gasesc aceste serii, cred insa ca "merge" si altceva.
Multumesc inca o data si astept raspunsurile dumneavoastra la intrebarea mea.
Spor si Doamne ajuta!


Cum formatul XQD a fost deja abandonat, poti folosi orice card de acest tip pe care inca il mai gasesti; nimeni nu mai produce acest tip de card asa incat orice gasesti (in zona ta de pret) poate fi o optiune.
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: Vreti sa fiti publicati pe nikonisti?

Mesajde mvicentiu » Mar Mar 03, 2020 2:35 pm

Îmi cer scuze, vreau să vă întreb ceva. Cum pot șterge o poză cu care am participat la un concurs pe nikonisti.ro în martie 2014?
Avatar utilizator
mvicentiu
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Iul 31, 2013 7:34 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Alte accesorii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator