Acum este Dum Iun 16, 2024 12:22 pm

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Nikon te premiaza

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde d.robert » Vin Iul 08, 2011 2:50 pm

poate ca la aceste concursuri ar trebui dezactivata posibilitatea de a posta comentarii. intr-un fel sau altul, prin parerile care apar aici, pro sau contra pot influenta, probabil in mod indirect is decizia juriului. Multe pareri legate de anumite imagini, iar rezultatul: aparitia altor imagini pentru a demonstra de ce este fiecare in stare..
d.robert
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iul 07, 2011 8:30 pm

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde bhusta » Vin Iul 08, 2011 3:04 pm

:)) deci cu scuzele de rigoare, dar doua fotografii pana acum m-au facut sa rad cu lacrimi: cu cei doi miri si "capra" deasupra si cu cei doi miri la perete - executie publica, nu-i joaca! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bafta tuturor, oricum!
"The only reason people hold on to photos so tight is because photos are the only thing that won't change when everything else does"

Check me out on flickr: http://www.flickr.com/bhusta
Check out my website: http://www.photocollection.ro
bhusta
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Iul 01, 2011 4:48 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde bhusta » Vin Iul 08, 2011 3:06 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: mooor, acum am remarcat-o si pe cea cu mireasa care bea apa si cainele...doooooamne...ok, deci absolut geniale, demne de fail blog - nu ca tehnica foto ci ca subiecte surprinse.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"The only reason people hold on to photos so tight is because photos are the only thing that won't change when everything else does"

Check me out on flickr: http://www.flickr.com/bhusta
Check out my website: http://www.photocollection.ro
bhusta
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Iul 01, 2011 4:48 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde Morphy » Vin Iul 08, 2011 5:41 pm

Concursul organizat de Nikon ar trebui sa promoveze fotografia, creativitatea si discutiile constructive, dar observ ca toate topicurile de la aceste concursuri ajung sa se termine numai cu certuri si discutii in contradictoriu... pacat.
Avatar utilizator
Morphy
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 16, 2009 11:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde rodan » Vin Iul 08, 2011 6:41 pm

special.foto scrie:Traire, emotie, inovatie. Restul sunt niste clisee in care cad toti cei care fotografiaza nunti (inclusiv eu).

Gand la gand. Insa astfel de imagini sunt destul de greu digerabile si nu vor avea votanti. Am fost constient de acest lucru, insa e un risc pe care mi l-am asumat.
Va multumesc !
rodan
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Feb 03, 2009 3:33 pm

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde mantavlad » Vin Iul 08, 2011 8:28 pm

Sincer in urma scandalului dintre Aurel Rapa si Nik imi da senzatia ca traim inca intr-o semi-democratie.
Daca domnul Aurel Rapa a avut acceptul miresei de a posta fotografia aceea (chiar daca avea o ipostaza mai putin "ortodoza") nu stiu de ce mai comentam. Este dreptul fiecarui om de a posta (atata timp cat are acceptul persoanei respective) ce fotografie doreste (se pare ca acei peste 1000 de oameni care au murit in urma revolutie au murit degeaba daca noi inca nu acceptam si astfel de fotografie).
Jignirea domnului Nik mi se pare inadmisibila mai ales ca el stia ca domnul Aurel Rapa a avut acceptul miresei, deci prin urmare ar trebui sa-si ceara scuze nu sa continue acuzele nefondate.


Toate cele bune,
Vlad.

PS: daca admin-ul intervenea cand trebuia atunci nu s-ar mai fi ajuns la acest scandal.
mantavlad
 
Mesaje: 32
Membru din: Vin Oct 15, 2010 12:06 pm

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde codrin5 » Vin Iul 08, 2011 9:00 pm

Ce-ar fi sa fie permise comentariile la fotografiile din concursuri doar dupa jurizare? In acest fel s-ar evita multe dispute si mai ales nu s-ar mai persifla competenta juriului prin atragerea atentiei asupra acelor detalii care mertia sa fie punctate.

Bafta si echilibru!
Nikon D90; Nikon 18-105mm f/3.5-5.6G AF-S VR; Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 G IF ED VR; Nikon 35mm f/1.8 G AF-S DX; Speedlight SB-900
codrin5
 
Mesaje: 122
Membru din: Joi Dec 09, 2010 12:56 pm
Localitate: Iasi

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde d.robert » Vin Iul 08, 2011 9:17 pm

codrin5 scrie:Ce-ar fi sa fie permise comentariile la fotografiile din concursuri doar dupa jurizare? In acest fel s-ar evita multe dispute si mai ales nu s-ar mai persifla competenta juriului prin atragerea atentiei asupra acelor detalii care mertia sa fie punctate.

Bafta si echilibru!



asta spuneam si eu
d.robert
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iul 07, 2011 8:30 pm

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde danielachirea » Vin Iul 08, 2011 9:22 pm

codrin5 scrie:Ce-ar fi sa fie permise comentariile la fotografiile din concursuri doar dupa jurizare? In acest fel s-ar evita multe dispute si mai ales nu s-ar mai persifla competenta juriului prin atragerea atentiei asupra acelor detalii care mertia sa fie punctate.

Bafta si echilibru!


De acord cu tine
danielachirea
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iul 07, 2011 10:35 pm
Localitate: bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde A.Cascatau » Vin Iul 08, 2011 9:30 pm

Morphy scrie:Concursul organizat de Nikon ar trebui sa promoveze fotografia, creativitatea si discutiile constructive, dar observ ca toate topicurile de la aceste concursuri ajung sa se termine numai cu certuri si discutii in contradictoriu... pacat.

Cred ca ai dreptate 100%. Cel mai bine dupa parerea mea ar fi sa fie deschis topicul dar sa se interzica orice fel de comentariu in afara de cel al adminului. Ori asta, ori o moderare serioasa de tot a raspunsurilor ce se dau in astfel de threaduri (lucru ce ar necesita foarte multa munca din partea moderatorilor).

d.robert scrie:Ce-ar fi sa fie permise comentariile la fotografiile din concursuri doar dupa jurizare? In acest fel s-ar evita multe dispute si mai ales nu s-ar mai persifla competenta juriului prin atragerea atentiei asupra acelor detalii care mertia sa fie punctate.

Sincer nu cred ca aceasta solutie ar rezolva multe din comentariile dure, deoarece dupa jurizare multi indivizi vor ataca competenta si corectidudinea juriului tocmai pentru ca nu au castigat ei sau favoritii lor.

Mult succes tuturor intrati in concurs, deabia astept sa vad cine a castigat!
Nikon D90 + AF-S DX 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED + AF-S DX 55-200mm f/4-5.6G + AF 50mm f/1.8D
Facebook-BadOrGood-F64 Studio
Avatar utilizator
A.Cascatau
 
Mesaje: 349
Membru din: Sâm Ian 08, 2011 12:31 pm
Localitate: Constanţa

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Concursuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori