Acum este Sâm Apr 20, 2024 12:32 am

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Nikon te premiaza

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde bogdan_dumitru » Joi Iul 28, 2011 9:20 pm

admin scrie:Pentru injurii repetate Nik si Aurel Rapa vor fi banati pentru 30 de zile. Nik a fost avertizat dar a continuat sa adreseze injurii, iar Aurel i-a raspuns in repetate randuri cu un limbaj inadmisibil pe acest forum.

Ii rugam inca o data pe toti membrii forumului sa pastreze un limbaj decent si sa semnaleze moderatorilor orice incalcare a bunelor maniere.


Intamplator am citit pe diagonala. Jignirile se vad mai rau in scris decat verbal.
Situatii de genul asta apar cand anumite persoane primesc ceva mai multa atentie decat cea cu care sunt obisnuiti. Cred ca selectia celor pe care ii doriti sa promoveze brand-ul Nikon ar trebui facuta mai strict.
In ultima vreme eu si cativa prieteni incercam sa promovam pe web un mediu fotografic mai curat bazat pe creativitate.
Prea multa lume injura si se plange de cat de rau este sa fii fotograf, pozar, cameraman, fotojurnalist, ziarist etc in Romania. Orgoliile sunt mari si intuneca mintile baietilor care si-au luat un echipament mai performant si se cred cuceritorii universului.
In realitate respectivul echipament nu le imbunateste cu nimic rezultatele fotografice.

Mai este un grup de fotografi prvovenind din Epoca de Aur, care si-au cam trait treaba si care cu greu fac fata prezentului.
Destul de vehementi si de violenti in limbaj si ei. Ii consider de evitat, creativitatea lor s-a epuizat cu mult timp in urma.
A fost sala plina cand, printr-un concurs de imprejurari favorabil, cei de la Agentia Noor au venit in Romania.
Cam acesta este standardul la care se lucreaza in afara. Ni-l dorim si aici.
Avatar utilizator
bogdan_dumitru
 
Mesaje: 968
Membru din: Dum Mai 17, 2009 7:32 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde stefanev » Joi Iul 28, 2011 10:20 pm

sunt total de acord cu ce ai spus, si eu "admir" mirat calitatea "exceptionala" ale pozelor asa numite "amintiri pe viata" ... total dezamagit... asta e ... ne mai uitam pe la straini
https://www.facebook.com/groups/475922429126286
Grupul Nikonistilor din Bucuresti pentru intalniri frecvente, schimburi de experienta, discutii.
stefanev
 
Mesaje: 383
Membru din: Lun Sep 27, 2010 9:17 pm

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde special.foto » Vin Iul 29, 2011 1:27 pm

bogdan_dumitru scrie:
admin scrie:Pentru injurii repetate Nik si Aurel Rapa vor fi banati pentru 30 de zile. Nik a fost avertizat dar a continuat sa adreseze injurii, iar Aurel i-a raspuns in repetate randuri cu un limbaj inadmisibil pe acest forum.

Ii rugam inca o data pe toti membrii forumului sa pastreze un limbaj decent si sa semnaleze moderatorilor orice incalcare a bunelor maniere.


Intamplator am citit pe diagonala. Jignirile se vad mai rau in scris decat verbal.
Situatii de genul asta apar cand anumite persoane primesc ceva mai multa atentie decat cea cu care sunt obisnuiti. Cred ca selectia celor pe care ii doriti sa promoveze brand-ul Nikon ar trebui facuta mai strict.
In ultima vreme eu si cativa prieteni incercam sa promovam pe web un mediu fotografic mai curat bazat pe creativitate.
Prea multa lume injura si se plange de cat de rau este sa fii fotograf, pozar, cameraman, fotojurnalist, ziarist etc in Romania. Orgoliile sunt mari si intuneca mintile baietilor care si-au luat un echipament mai performant si se cred cuceritorii universului.
In realitate respectivul echipament nu le imbunateste cu nimic rezultatele fotografice.

Mai este un grup de fotografi prvovenind din Epoca de Aur, care si-au cam trait treaba si care cu greu fac fata prezentului.
Destul de vehementi si de violenti in limbaj si ei. Ii consider de evitat, creativitatea lor s-a epuizat cu mult timp in urma.
A fost sala plina cand, printr-un concurs de imprejurari favorabil, cei de la Agentia Noor au venit in Romania.
Cam acesta este standardul la care se lucreaza in afara. Ni-l dorim si aici.

Pot sa ma alaturi si eu voua?
Nikon digitale + ruseşti pe film
Avatar utilizator
special.foto
 
Mesaje: 178
Membru din: Mar Iun 29, 2010 12:46 pm
Localitate: Constanta

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde A.Cascatau » Vin Iul 29, 2011 1:44 pm

special.foto scrie:Pot sa ma alaturi si eu voua?

Si eu, +1!
Nikon D90 + AF-S DX 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED + AF-S DX 55-200mm f/4-5.6G + AF 50mm f/1.8D
Facebook-BadOrGood-F64 Studio
Avatar utilizator
A.Cascatau
 
Mesaje: 349
Membru din: Sâm Ian 08, 2011 12:31 pm
Localitate: Constanţa

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde admin » Vin Iul 29, 2011 4:40 pm

Noi fotografii inscrise in concurs.
Succes tuturor!

 alexandra_zaro.jpg
Alexandra Zaro

 alexandru_marchis.jpg
Alexandru Marchis

 cristian_ciobanasu.jpg
Cristian Ciobanasu

 cristian_sarpe.jpg
Cristian Sarpe

 ionut_ralea.jpg
Ionut Ralea

 octavian_tolea.jpg
Octavian Tolea

 paul_kherkhes.jpg
Paul Kherkhes

 peter_iancovici.jpg
Peter Iancovici

 raluca_tincu.jpg
Raluca Tincu

 robert_dumitru.jpg
Robert Dumitru
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde mirciusx » Sâm Iul 30, 2011 11:22 pm

Salut.

Am inscris o poza in 30 iulie. E totul ok? Nu o vad inca pe site sau aici, pe forum.
E-mailul de pe care am trimis fotografia este : mirciusx@gmail.com.

Va multumesc.

Mircea
work | poze nunta
film | a 35mm blog
-
"O nunta fara Coca Cola e ca MacBook Pro fara mufa de alimentare cu magnet :)" .oac.
Avatar utilizator
mirciusx
 
Mesaje: 63
Membru din: Mie Mai 12, 2010 4:00 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde Nikoninfo » Dum Iul 31, 2011 8:00 pm

Buna ,

E totul in regula, toate fotografiile inscrise pana pe 31 iulie, ora 23.59 vor intra in concurs. Fotografiile trimise in week-end vor fi postate in prima zi lucratoare, luni, 1 august.
Multumim,
Nikon
Avatar utilizator
Nikoninfo
 
Mesaje: 59
Membru din: Joi Dec 03, 2009 12:16 pm

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde admin » Lun Aug 01, 2011 1:34 pm

Ultimele fotografii inscrise in concurs.
Succes tuturor!
 adelin_ardelean.jpg
Adelin Ardelean
 adrian_garneata.jpg
Adrian Garneata
 daniel_pazmany.jpg
Daniel Pazmany
 darius_tulbure.jpg
Darius Tulbure
 ion_ularescu.jpg
Ion Ularescu
 lucian_maria.jpg
Lucian Maria
 marcel_neag.jpg
Marcel Neag
 mircea_ciuca.jpg
Mircea Ciuca
 nicoleta_pazmany.jpg
Nicoleta Pazmany
 sorin_duru.jpg
Sorin Duru
 sorin_pelz.jpg
Sorin Pelz
 titus_abrudan.jpg
Titus Abrudan
 urak_istvan.jpg
Urak Istvan
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde admin » Lun Aug 01, 2011 3:20 pm

Concursul cu tema "Fotografia de nunta" s-a incheiat. Puteti vedea cele mai votate fotografii pe nikonisti: http://www.nikonisti.ro/concurs-iulie-2011-fotografia-de-nunta/

Urmatorii concurenti au fost eliminati din concurs pentru tentative de fraudare a sistemului de votare:

Edwina Albert
Claudiu Popescu
Marius Blajut
Dragos Nechita
Peter Hilgert
Ildiko Sukosd

Toti ceilalti concurenti vor intra in jurizarea realizata de fotografii Alin Glod si Radu Grozescu.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde huncut » Mar Aug 02, 2011 9:03 am

EXTRAORDINAR....nu-mi vine sa cred :oops: !!!Dupa ce ca luna asta chiar nu am incercat sa votez,ci doar am indraznit sa le cer prietenilor sa voteze fotografia mea,ce primesc in loc?-eliminarea fotografiei din concurs!!! Nu am stiut ca a-ti inventat si regula ca prietenii sa nu aiba voie sa voteze !!!Nu ma mira ca au iesit atatia din site-ul asta ,a-ti reusit sa dezamagiti din nou fara motiv intemeiat!!! Ce pot sa spun,doar ca va multumesc pentru corectitudine si a-ti lasat altii care chiar au fraudat voturile-ca ex: 53 de voturi au aparut in 4 zile si 13 intr-o singura zi si spuneti ca nu au fraudat???sunteti orbi :shock: -INTERESANT!!! Se pare ca va-ti facut o fixatie pt. persoana mea ,adunand voturile corect de la prieteni si tot sunt eliminata ca drept recompensa corectitudinii mele.......... :!: .Daca era sa-mi votez singura fotografia,atunci erau cu mult mai multe voturi. FRUMOS SI VA MULTUMESC!!!
Ca sa citez si eu pe altii: am iesit din acest site si urez bafta tuturor concurentilor care o sa mai ramana de acuma- incolo!......o sa va lecuiti si voi!!!!!!!!!! :lol:
Respect pentru NIKON ,dar nu pt. organizatori !!!!!!!!!!!!!!!!!!..........si acum ma astept sa stergeti postarea,ca doar asa procedati voi!!!!!!!
Nikon D3100
Nikkor 18-55mm, 55-300mm
Nikon Coolpix L23
Avatar utilizator
huncut
 
Mesaje: 65
Membru din: Mar Iul 05, 2011 11:28 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Concursuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron