Acum este Vin Apr 26, 2024 2:55 am

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii decembrie: Fotografia de Noapte

Nikon te premiaza

Re: Se cauta fotografia lunii decembrie: Fotografia de Noapt

Mesajde admin » Vin Noi 25, 2011 10:17 am

ConstantinV scrie:In atentia admin.
Se admit si fotografii de pe net?! Ca am vazut f multe :o


Salut Constantin,

Toate fotografiile inscrise respecta regulamentul concursului, atat ca tema cat si ca dimensiuni, date EXIF, etc. Cel mai probabil ati vazut varianta online publicata chiar de autori pe diferite site-uri. Dar daca ai reclamatii te rog sa mentionezi aici sau intr-un mesaj privat.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii decembrie: Fotografia de Noapt

Mesajde admin » Vin Noi 25, 2011 5:46 pm

Noi fotografii inscrise in concurs.
Succes tuturor!
 corneliu_cuciureanu.jpg
Corneliu Cuciureanu

 cosmin_albu.jpg
Cosmin Albu

 cosmina_onea.jpg
Cosmina Onea

 cristian_stoica.jpg
Cristian Stoica

 ioan_scutelnicu.jpg
Ioan Scutelnicu

 marcel_neag.jpg
Marcel Neag

 marius_godeanu.jpg
Marius Godeanu

 melinda_mandici.jpg
Melinda Mandici

 sorin_lupse.jpg
Sorin Lupse

 sorin_popescu.jpg
Sorin Popescu

 valentin_paulescu.jpg
Valentin Paulescu

 viorel_stiop.jpg
Viorel Stiop
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii decembrie: Fotografia de Noapt

Mesajde AdrianC » Sâm Noi 26, 2011 5:21 pm

Dragi nikonisti, vad ca fotografia postata de Livia Marin, are 51 de voturi ale publicului ... mi-ar placea sa o comentam putin fiind atat de populara :D eu vreau sa invat ...pentru asta sunt in comunitatea asta
AdrianC
 
Mesaje: 52
Membru din: Mar Oct 04, 2011 12:11 pm

Re: Se cauta fotografia lunii decembrie: Fotografia de Noapt

Mesajde croccifixio » Sâm Noi 26, 2011 7:51 pm

eu nu vad nimic spectaculos la aceea fotogragie, parerea mea este subiectiva, sunt altele si mai "potente" daca pot spune asa , iar data aceea in dreapta jos este spectaculoasa :)
www.jugravuflorin.ro - pay me a visit
Avatar utilizator
croccifixio
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Oct 10, 2011 10:32 am

Re: Se cauta fotografia lunii decembrie: Fotografia de Noapt

Mesajde AdrianC » Sâm Noi 26, 2011 11:37 pm

Nu am nimic cu faptul ca este o poza facuta cu o compacta (cel mai probabil) doar ca are 51 de voturi ale comunitatii Nikonistilor ... :D si nu este cea mai ok poza din cele participante (care au mult mai putine voturi). Aceasta fotografie va participa la cursa pentru premiul anului doar pentru ca persoana care a postat-o are multi prieteni pe FB si nu cred ca asta este "esenta" acestui concurs si a comunitatii :) Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva.
AdrianC
 
Mesaje: 52
Membru din: Mar Oct 04, 2011 12:11 pm

Re: Se cauta fotografia lunii decembrie: Fotografia de Noapt

Mesajde stoica.alex » Dum Noi 27, 2011 7:22 am

AdrianC scrie:Nu am nimic cu faptul ca este o poza facuta cu o compacta (cel mai probabil) doar ca are 51 de voturi ale comunitatii Nikonistilor ... :D si nu este cea mai ok poza din cele participante (care au mult mai putine voturi). Aceasta fotografie va participa la cursa pentru premiul anului doar pentru ca persoana care a postat-o are multi prieteni pe FB si nu cred ca asta este "esenta" acestui concurs si a comunitatii :) Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva.

Ideea e ca prietenii de pe facebook trenuie sa-si faca un cont pe nikonisti, trebuie sa inscrie si CNP-ul pentru a putea vota.
Iar aici exista mai multe variante:
1.CNP-ul nu este verificat si astfel cei care se inregistreaza pot folosii un sir de cifre aleatoare, asemanator CNP-ului
2.Omul isi roaga insistent prietenii sa-si faca acest cont cu datele lor pe bune, iar ei il ajuta in acest sens
3.exista generator de CNP-uri pe net, adrese de email poti sa-ti faci gratuit cate vrei, si mai exista si proxy-uri prin care accesei pagina sa para ca intrii de pe alt IP

se pare ca Francezii nu rad de noi degeaba daca cersim pana si voturi....
Nikon D90 | Tamron 17-50mm f/2.8 | 35mm f/1.8 | SB-900
http://www.fotonik.ro
stoica.alex
 
Mesaje: 351
Membru din: Mie Ian 19, 2011 3:46 pm
Localitate: Brasov

Se cauta fotografia lunii decembrie: Fotografia de Noapte

Mesajde croccifixio » Dum Noi 27, 2011 8:44 am

Nu iti trebuie cnp sau cont , te loghezi pur si simplu cu contul de facebook pe nikonisti si cam asta e, votezi si ai terminat
www.jugravuflorin.ro - pay me a visit
Avatar utilizator
croccifixio
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Oct 10, 2011 10:32 am

Re: Se cauta fotografia lunii decembrie: Fotografia de Noapt

Mesajde stoica.alex » Dum Noi 27, 2011 8:51 am

Se pare ca stiam gresit. in cazul asta lucrurile sunt mult mai simple :D
Nikon D90 | Tamron 17-50mm f/2.8 | 35mm f/1.8 | SB-900
http://www.fotonik.ro
stoica.alex
 
Mesaje: 351
Membru din: Mie Ian 19, 2011 3:46 pm
Localitate: Brasov

Re: Se cauta fotografia lunii decembrie: Fotografia de Noapt

Mesajde AdrianC » Dum Noi 27, 2011 10:18 am

Stiu ca s-a discutat ceva asemanator si pe forumul dedicat fotografiei de food. Raspunsul administratorilor a fost parca ceva de genul : Incepand cu anul viitor se va face ceva in privinta aceasta (daca ma insel va rog sa ma corectati)
Un astfel de raspuns este imposibil de inteles ...e ca si cum ai prinde pe cineva ca-ti fura televizorul si i-ai spune ...daca te mai prind pe aici te rup cu bataia ...dar poti sa-l iei acum daca tot ai pus mana pe el :).
AdrianC
 
Mesaje: 52
Membru din: Mar Oct 04, 2011 12:11 pm

Re: Se cauta fotografia lunii decembrie: Fotografia de Noapt

Mesajde stoica.alex » Dum Noi 27, 2011 3:03 pm

AdrianC scrie:Stiu ca s-a discutat ceva asemanator si pe forumul dedicat fotografiei de food. Raspunsul administratorilor a fost parca ceva de genul : Incepand cu anul viitor se va face ceva in privinta aceasta (daca ma insel va rog sa ma corectati)
Un astfel de raspuns este imposibil de inteles ...e ca si cum ai prinde pe cineva ca-ti fura televizorul si i-ai spune ...daca te mai prind pe aici te rup cu bataia ...dar poti sa-l iei acum daca tot ai pus mana pe el :).

Din cate am vazut pana acum luniile trecute au mai fost decalificati unii concurenti pe motiv de tentativa de fraudare al votului...
cel mai probabil asta se va intampla si luna asta!
Nikon D90 | Tamron 17-50mm f/2.8 | 35mm f/1.8 | SB-900
http://www.fotonik.ro
stoica.alex
 
Mesaje: 351
Membru din: Mie Ian 19, 2011 3:46 pm
Localitate: Brasov

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Concursuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori