Acum este Joi Mar 28, 2024 6:33 pm

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii martie: Fashion&Glamour

Mesaje mai vechi

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Fashion&Glamour

Mesajde bogdang » Joi Apr 14, 2011 9:44 pm

O sa fac si eu cateva comentarii referitoare la topul juriului pentru ca asta e cel care conteaza pentru mine. Sper sa nu deranjez pe nimeni.
Indiscutabil primele 2 fotografii sunt cele mai bune.
Fotografia Nicoletei Spiridon, da, e interesanta, dar nu pentru tema acestui concurs. Nu vreau sa mai repet sugestiile oferite atunci cand s-a lansat concursul, deoarece a facut-o Sergiu mai sus. Unde se vede machiajul, ce atentie deosebita s-a acordat aranjarii parului? Fata subiectului nici macar nu se vede.
Fotografia lui Sebastian Gutu nu are nimic deosebit. Iar de ultimele 2, ale lui Doru Taras si George Bufan, ce sa mai comentez? Cred ca juriul a fost influentat de votul FB, altfel nu imi explic.
Una peste alta, ce conteaza este faptul ca cel mai bun a castigat. Poate anul viitor, daca Radu nu mai inscrie vreo fotografie la aceasta tema, se mai afirma si alt talent :)
bogdang
 
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iun 11, 2009 1:25 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Fashion&Glamour

Mesajde white_wolf_ » Vin Apr 15, 2011 5:31 am

Acum multe n-ar mai fi de adaugat, etapa a trecut, castigatorii au fost stabiliti(Felicitari Radu!) si ramane sa aduca dovada ca nu au fost prelucrate excesiv anumite imagini. Ceea ce conteaza, dincolo de polemica, e ca regulile pentru actuala etapa au fost imbunatatite substantial si probabil n-o sa mai vedem accidente in topul urmator. Pana la urma ideea e ca cine are o poza buna, de pus in rama, tot prinde topul, intr-un fel sau altul, acum cu mult mai multe sanse.
white_wolf_
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Sep 26, 2010 8:51 pm

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Fashion&Glamour

Mesajde sergiucsa » Vin Apr 15, 2011 7:25 am

data viitoare o sa incerc ceva cu noroi poate da bine
sergiucsa
 
Mesaje: 37
Membru din: Sâm Feb 05, 2011 11:41 am
Localitate: Constanta

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Fashion&Glamour

Mesajde admin » Joi Apr 21, 2011 3:22 pm

floriancj scrie:Si cum s-ar putea dovedi asta, cand la imaginile originale are acces doar SKIN si (eventual) persoanele din juriu? Daca am anumite indoieli relativ la cateva imagini, pot primi pe privat originalele ca sa ma conving de contrariu?


Vom analiza fiecare reclamatie cu privire la folosirea de elemente de editare neregulamentare exprimata pana la sfarsitul acestei luni. La urmatorul workshop, la inceputul lunii mai, juriul isi va motiva alegerea facuta si va oferi explicatii referitor la orice fotografie inscrisa in concurs.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Anterior

Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori