Acum este Joi Mar 28, 2024 9:00 pm

Articole Nikonisti.ro

Poll - intalnire nikonisti

Mesaje mai vechi

Poll - intalnire nikonisti

Mesajde admin » Mie Mar 11, 2009 10:53 am

Va invitam la vot!
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Poll - intalnire nikonisti

Mesajde ancaphoto » Vin Mar 20, 2009 11:45 am

Am observat ca la poll-ul de aici, despre oportunitatea intalnirii nikonistilor, au votat mult mai multi decat la poll-ul pentru stabilirea primei date a acestor intalniri.
Exista acolo 3 optiuni, iar subiectul se afla la "Intalnire cu noi, nikonistii".
ancaphoto
 
Mesaje: 36
Membru din: Vin Mar 20, 2009 9:53 am

Re: Poll - intalnire nikonisti

Mesajde Dan Pop » Vin Mar 20, 2009 12:24 pm

ancaphoto scrie:Am observat ca la poll-ul de aici, despre oportunitatea intalnirii nikonistilor, au votat mult mai multi decat la poll-ul pentru stabilirea primei date a acestor intalniri.
Exista acolo 3 optiuni, iar subiectul se afla la "Intalnire cu noi, nikonistii".

Si nu ti se pare normal sa fie asa? Daca esti de acord cu oportunitatea intilnirii, dar nu-ti convine nici una din datele propuse, ce votezi la celalalt poll?
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Poll - intalnire nikonisti

Mesajde ancaphoto » Vin Mar 20, 2009 4:07 pm

Asa este! Eu am scris totusi pentru cei care poate nu au observat celalalt poll, fiind 3 optiuni cred ca aproape toti pot gasi o varianta convenabila dintre acestea(evident, cu exceptii, dar in cazul acesta exceptiile au fost cei care au votat...). Comunitatea activa pe site este destul de numeroasa si ar fi pacat sa facem o intalnire de doar cateva persoane.
ancaphoto
 
Mesaje: 36
Membru din: Vin Mar 20, 2009 9:53 am

Re: Poll - intalnire nikonisti

Mesajde Dan Pop » Vin Mar 20, 2009 4:39 pm

ancaphoto scrie:Comunitatea activa pe site este destul de numeroasa si ar fi pacat sa facem o intalnire de doar cateva persoane.

Una e sa scrii un mesaj pe site profitind de un timp mort la birou sau intre doua treburi marunte pe acasa si alta este sa-ti petreci un weekend la niste sute de kilometri de casa, in compania unor persoane cu care ai, totusi, destul de putine lucruri in comun. Unii au obligatii de ordin familial, pentru altii un asemenea weekend nu e usor de inclus in buget, iar pentru o a treia categorie, un weekend petrecut in compania prietenilor sau pur si simplu "la gura sobei" e mai atragator. Ca sa nu mai vorbim de cei care prefera sa-si pastreze anonimatul (e cam ciudat sa mergi la intilnire si sa te prezinti: "eu sint adi123" :lol: ).
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Poll - intalnire nikonisti

Mesajde equinoxe » Vin Mar 20, 2009 5:22 pm

Si totusi, aceste intalniri intaresc o comunitate, foarte mult, si trecand prin astfel de experiente cu alte doua forum-uri al caror membru sunt (macuser.ro si hondafan.ro), va marturisesc ca sunt foarte bune astfel de intalniri. ;)
Avatar utilizator
equinoxe
 
Mesaje: 199
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 3:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: Poll - intalnire nikonisti

Mesajde boogie » Joi Mar 26, 2009 2:32 am

Salutare! Bogdan este numele meu si incepand din seara asta m-am alaturat si eu comunitatii Nikonistilor. De pe la 21.00 de cand am ajuns acasa si pana acum am frunzarit forumul asta prin toate meniurile/submeniurile si subiecte/link-uri, etc.. Ca si "equinoxe" si eu sunt membru pe alte 2 forumuri la care merg frecvent si pot spune ca ne-am apropiat destul de mult ca si comunitate si din acest motiv chiar mi-ar face placere sa particip la intalniri, sa mai schimbam ceva pareri, impresii..sfaturi legate de domeniul foto si aparatura care ne ajuta si ne incanta. Si aici pe forum, ca si in cazul celorlalte 2 forumuri, m-am inscris pt ca sunt interesat sa aflu cat mai multe lucruri despre noua mea achizitie - de care pot spune ca in acest moment sunt complet depasit, insa cu ajutorul vostru sper sa reusesc sa o cuceresc - Nikon D80 cu 18-55 f3,5-5,6G ED II
Proaspat posesor de D80 + AF-S Nikkor 18-55 3,5-5,6G ED II
boogie
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mar 25, 2009 10:38 pm
Localitate: Bucuresti/Giurgiu

Re: Poll - intalnire nikonisti

Mesajde glumetu » Joi Mar 26, 2009 10:08 am

Dan Pop scrie:Ca sa nu mai vorbim de cei care prefera sa-si pastreze anonimatul (e cam ciudat sa mergi la intilnire si sa te prezinti: "eu sint adi123" :lol: ).

"salut, eu sunt <glumetu> de pe nikonisti.ro, dar pentru ca vreau sa-mi pastrez anonimatul, te rog sa-mi spui... <domnule>" :lol:
Bogdan.
D800 14-24 24-70 70-200/4
Avatar utilizator
glumetu
 
Mesaje: 321
Membru din: Vin Ian 16, 2009 1:19 pm

Re: Poll - intalnire nikonisti

Mesajde DragosL100 » Joi Noi 12, 2009 1:05 pm

A avut loc vreo intalnire pana la urma?
Avatar utilizator
DragosL100
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:34 pm

Re: Poll - intalnire nikonisti

Mesajde vid313 » Vin Noi 13, 2009 3:23 pm

Vezi aici viewforum.php?f=71. :)
Avatar utilizator
vid313
 
Mesaje: 256
Membru din: Mie Mar 04, 2009 4:55 pm


Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron