Acum este Vin Apr 19, 2024 5:02 am

Articole Nikonisti.ro

Tema lunii noiembrie: Cenusiu de noiembrie

Mesaje mai vechi

Re: Tema lunii noiembrie: Cenusiu de noiembrie

Mesajde maceos » Mar Dec 01, 2009 10:46 pm

Interesant poza este superba

sunt si eu curios care sunt motivele pentru care a fost refuzata poza avand in vedere prima poza inscrisa in consurs care nu are nici o legatura cu subiectul propus, probabil ca daca trimitea omu o poza nud nu era nici o problema
maceos
 
Mesaje: 21
Membru din: Lun Oct 12, 2009 7:28 pm

Re: Tema lunii noiembrie: Cenusiu de noiembrie

Mesajde admin » Mie Dec 02, 2009 6:04 pm

gyuszi scrie:As dori sa stiu si eu (daca exista), care sunt criteriile de selectionare a pozelor trimise pentru concurs???


Criteriile pur obiective se gasesc in regulamentul concursului. Ele se refera la forma si nu la continut. Cand vorbim de continut criteriile sunt intr-o oarecare masura subiective, si deci supuse greselii. De aceea incercam sa fim mai indulgenti cu fotografiile in acest prim filtru, filtrul real fiind cel al juriului.

Fotografia dumneavoastra insa nu are nici cenusiu si nici nu duce cu gandul la noiembrie. Nu este nici o metafora a lunii noiembrie, ci doar un peisaj marin care duce cu gandul mai degraba la alte luni ale anului.

Este adevarat ca puteam foarte bine sa o acceptam in concurs, ca si alte fotografii care sunt aproape la fel de mult in afara temei. Dar credeti ca acest lucru v-ar fi facut vreun bine? Fotografia dumneavoastra este interesanta, dar nu pentru tema acestui concurs. Puteti sa o postati pe forum la sectiunea de peisaje si sa va mandriti cu ea sau sa cereti parerile celorlalti nikonisti. Chiar va incurajam sa faceti acest lucru.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Tema lunii noiembrie: Cenusiu de noiembrie

Mesajde admin » Mie Dec 02, 2009 6:08 pm

Ultimele fotografii inscrise in concurs.
Succes tuturor!
 Alexandru-Badulescu.jpg
Alexandru Badulescu
 Eugen-Uidumac.jpg
Eugen Uidumac
 Iacob-Somesan.jpg
Iacob Somesan
 Mateiu-Alexandru.jpg
Mateiu Alexandru
 Radu-Sergiu.jpg
Radu Sergiu
 Sebastiana-Stoian.jpg
Sebastiana Stoian
 Stoenescu-Constantin.jpg
Stoenescu Constantin
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Tema lunii noiembrie: Cenusiu de noiembrie

Mesajde bilootza » Mie Dec 02, 2009 6:14 pm

parca era vorba ca data limita e 30 NOV..
Avatar utilizator
bilootza
 
Mesaje: 185
Membru din: Mar Dec 01, 2009 11:10 pm
Localitate: TM

Re: Tema lunii noiembrie: Cenusiu de noiembrie

Mesajde gyuszi » Joi Dec 03, 2009 9:08 am

Buna ziua,
Multumesc pentru raspunsul dumneavoastra care oricum nu ma multumeste, dar asta nu mai conteaza. Nu vreau sa fiu rautacios sau circotas dar ati spus ca:
Fotografia dumneavoastra insa nu are nici cenusiu si nici nu duce cu gandul la noiembrie. Nu este nici o metafora a lunii noiembrie, ci doar un peisaj marin care duce cu gandul mai degraba la alte luni ale anului.

Acum daca sunteti (ma refer la ADMIN) dintr-o regiune montana este clar ca viziunea dumneavoastra despre mare este cea de vara insorita cu multa lume pe plaja viu colorata si nu culoarea acea ruginie de la munte unde slava domnului cenusiu este din belsug. Mai repet inca odata faptul ca nu vreau sa fiu rautacios mai ales fata de ceilalti concurenti dar n-as putea spune cate poze postate pentru luna in curs duce cu gandul la noiembrie.
Este adevarat ca puteam foarte bine sa o acceptam in concurs, ca si alte fotografii care sunt aproape la fel de mult in afara temei. Dar credeti ca acest lucru v-ar fi facut vreun bine?

Nici un rau nu mi-ar fi facut.......
Am trimis o poza si pentru luna decembrie, banuiesc ca si aceasta poza a fost refuzata pe acelasi criteriu.

Cu stima.
Avatar utilizator
gyuszi
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Sep 08, 2009 11:04 am

Re: Tema lunii noiembrie: Cenusiu de noiembrie

Mesajde admin » Joi Dec 03, 2009 9:35 am

bilootza scrie:parca era vorba ca data limita e 30 NOV..


Data limita a fost 30 noiembrie, data in care am primit foarte multe fotografii pana aproape de ora 12 noaptea. Cum pe 1 decembrie ne-am luat o zi libera :D, ieri, pe 2 decembrie, am pus pe forum si ultimele fotografii inscrise in concurs.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Tema lunii noiembrie: Cenusiu de noiembrie

Mesajde bilootza » Mie Dec 09, 2009 12:01 pm

cand se afla rezultatele? :D
Avatar utilizator
bilootza
 
Mesaje: 185
Membru din: Mar Dec 01, 2009 11:10 pm
Localitate: TM

Re: Tema lunii noiembrie: Cenusiu de noiembrie

Mesajde RRS » Mie Dec 09, 2009 9:13 pm

...deja se distribuie calendarul :)
https://raresion.com/ro/
ma gasiti via email. multumesc
Avatar utilizator
RRS
 
Mesaje: 788
Membru din: Dum Sep 20, 2009 2:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Tema lunii noiembrie: Cenusiu de noiembrie

Mesajde devland » Joi Dec 10, 2009 12:53 am

Intrebare despre calendar: daca am ales sa ridic personal calendarul de la f64, incepand de cand il pot ridica?
Closer to home with every step away from it.

>>> devana, questmark <<<
Avatar utilizator
devland
 
Mesaje: 198
Membru din: Vin Ian 16, 2009 1:07 pm
Localitate: on a starship

Re: Tema lunii noiembrie: Cenusiu de noiembrie

Mesajde bilootza » Joi Dec 10, 2009 1:47 am

si noi cand aflam cine a castigat ultimele 2 etape?
Avatar utilizator
bilootza
 
Mesaje: 185
Membru din: Mar Dec 01, 2009 11:10 pm
Localitate: TM

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron