Acum este Dum Iun 16, 2024 10:25 pm

Articole Nikonisti.ro

Dealeri NIKON - Sunteti multumiti de ei?

Diverse despre Nikon

Re: Dealeri NIKON - Sunteti multumiti de ei?

Mesajde sebi sascau » Dum Oct 04, 2009 4:08 pm

Experientele mele legate de magazinul F64, precum si de FotoHobbyShop, sunt pozitive. Nu sunt din Bucuresti dar, de fiecare data cand ajung acolo, imi fac timp sa trag cate o fuga pe la ambele magazine. Ultima data cand am fost(am gasit cu greu noul sediu F64), am fost tratat foarte bine de catre personalul de acolo. Oscilam intre a alege sa achizitionez o camera noua din magazin si alta, model superior, second hand. Am stat de vorba cu unul din angajati care, spre surprinderea mea, nu a incercat sa ma convinga sa cumpar din magazin, cum ar face probabil majoritatea vanzatorilor, ci am avut o discutie ca intre prieteni pe baza subiectului, cu argumente foarte logice. Mi-a placut asta. Alta data, am facut o comanda online de valoare foarte mica(cca. 20 lei) si am fost servit ireprosabil... nu a fost nimic de genul: comanda trebuie sa aibe o valoare de minim... Majoritatea cunostintelor mele, care au avut de-a face cu F64, sunt multumiti de servicii. Nu contest experientele mai putin placute ale unora dar, sincer, ma mir. Iti doresc sa nu mai ai parte de asemenea tratari...cine stie, o fi fost vreo scapare.
sebi sascau
 
Mesaje: 57
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 6:28 pm

Re: Dealeri NIKON - Sunteti multumiti de ei?

Mesajde cosminprund » Lun Oct 05, 2009 9:48 am

Eu am trecut o singura data prin magazinul F64, cind am participat la cursul d-lui Grozescu despre CLS. Am fost servit cu cafea :D Ce pot sa spun mai mult?
Cosmin Prund,
Nikon DX body + obiective si alte accesorii

http://www.flickr.com/photos/cosminprund/
cosminprund
 
Mesaje: 342
Membru din: Mie Mar 11, 2009 1:59 pm
Localitate: Sibiu

Re: Dealeri NIKON - Sunteti multumiti de ei?

Mesajde George21 » Lun Oct 05, 2009 6:48 pm

eu unul sunt multumit, (Real, Altex Galati) sunt persoane care stiu ce vand si sunt in stare sa aduca + sau - unor aparate
cat despre F64 am fost de 3 ori in bucuresti si tot de atatea ori nu mai avut timp sa trec pe acolo, probabil in viitor o sa ma duc :D (momentan sa imi iau niste acumulatori macar :)) )
George21
 
Mesaje: 139
Membru din: Mie Feb 11, 2009 9:04 pm
Localitate: Galati

Re: Dealeri NIKON - Sunteti multumiti de ei?

Mesajde VALER » Lun Oct 05, 2009 7:24 pm

cosminprund scrie:Eu am trecut o singura data prin magazinul F64, cind am participat la cursul d-lui Grozescu despre CLS. Am fost servit cu cafea :D Ce pot sa spun mai mult?

Cate magazine mai dau macar o brosura, dar o cafea? Si fara sa iei nimic? Ba mai mult, sa participi la un seminar gratuit.
Da! Apropo! Nu aveau si fursecuri? :?:
Pt. ca sa stii cu alte ocazii au fost din abundentza. :lol:
Uite si dovada. Foto sunt de la seminarul din 19 septembrie.
Fişiere ataşate
seminar CLS f64-foto_1.jpg
Fursecuri, fursecuri si iar fursecuri......
Miammm, miammm.....ce gustoase!
seminar CLS f64-foto_2.jpg
demonstratie flash Nikon SB 900
seminar CLS f64-foto_3.jpg
Prezentare flash Nikon SB 900
D300s&Nikkor lens
VALER
 
Mesaje: 333
Membru din: Joi Ian 22, 2009 9:16 pm
Localitate: Pitesti/Bucuresti

Re: Dealeri NIKON - Sunteti multumiti de ei?

Mesajde mandea » Lun Oct 05, 2009 7:50 pm

eu nu-mi aduc aminte sa le fi mancat pe toate in 19 septembrie.
ce e drept nu am fost ultimul care a plecat.. hm...
I feel like I'm Han Solo, and you're Chewie, and she's Ben Kenobi, and we're in that fucked-up bar.
Avatar utilizator
mandea
 
Mesaje: 362
Membru din: Mar Feb 03, 2009 12:44 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Dealeri NIKON - Sunteti multumiti de ei?

Mesajde VALER » Lun Oct 05, 2009 9:44 pm

mandea scrie:eu nu-mi aduc aminte sa le fi mancat pe toate in 19 septembrie.
ce e drept nu am fost ultimul care a plecat.. hm...

Nici eu.
Dar cine a afirmat asta?
Discutia poate fi offtopic dar eu cred ca e relevanta la cele mai sus afirmate de cei ce pretind o experientza nefericita.

App! Dar de bolul cu bomboane din magazin ce zici? :lol:
D300s&Nikkor lens
VALER
 
Mesaje: 333
Membru din: Joi Ian 22, 2009 9:16 pm
Localitate: Pitesti/Bucuresti

Re: Dealeri NIKON - Sunteti multumiti de ei?

Mesajde George21 » Lun Oct 05, 2009 9:47 pm

VALER scrie:
mandea scrie:eu nu-mi aduc aminte sa le fi mancat pe toate in 19 septembrie.
ce e drept nu am fost ultimul care a plecat.. hm...

Nici eu.
Dar cine a afirmat asta?
Discutia poate fi offtopic dar eu cred ca e relevanta la cele mai sus afirmate de cei ce pretind o experientza nefericita.

App! Dar de bolul cu bomboane din magazin ce zici? :lol:



Baieti unde ziceati ca este magazinu ? :lol: :lol:
George21
 
Mesaje: 139
Membru din: Mie Feb 11, 2009 9:04 pm
Localitate: Galati

Re: Dealeri NIKON - Sunteti multumiti de ei?

Mesajde cosminprund » Mar Oct 06, 2009 7:10 am

George21 scrie:Baieti unde ziceati ca este magazinu ? :lol: :lol:


Pe mine m-a impresionat chestia asta cind i-am cautat:
link magazin online

Au acolo:
- Adresa exacta
- Link spre Google Maps
- Poze de Google Earth cred cu locatia magazinului, exceptional de bine facute.
- Coordonatele GPS!
- Numere de telefon (in caz ca te pierzi)

Pentru mine, pe GPS, a fost suficienta adresa exacta. Incredibil pentru Bucuresti si avind in vedere ce-am patimit Vineri si Simbata prin oras, linga cladire am gasit o parcare suficient de mare si 70% goala :roll:
Cosmin Prund,
Nikon DX body + obiective si alte accesorii

http://www.flickr.com/photos/cosminprund/
cosminprund
 
Mesaje: 342
Membru din: Mie Mar 11, 2009 1:59 pm
Localitate: Sibiu

Re: Dealeri NIKON - Sunteti multumiti de ei?

Mesajde scurtualex » Mar Oct 06, 2009 1:44 pm

Eu nu am trecut pana acum niciodata pe la magazinul f64, dar majoritatea produselor sunt cumparate de la f64 si nu am avut pana acum niciodata experiente neplacute. De fiecare data cand ma sunau sa verifice comanda imi vorbeau foarte amabil si tot timpul lasau loc si de alte discutii nu doar despre acel produs comandat. Am mai avut experiente sa sun la anumite institutii si nici sa nu apuc sa aud raspunsul la intrebarea pusa ca deja vorbeam singur. Nici nu lasau loc eventual pentru o a 2-a intrebare :lol: :lol: :lol: :lol: Dupa cum am spus eu am avut numai experiente placute cu cei de la f64, si e foarte posibil ca d-l Antonio Dumitrescu sa aiba dreptate cand spune ca : "Nu aduc nici o acuza, dar un user al carui prim post este o sesizare, nu-mi ofera credibilitate."

numai bine ! :) :)
Ultima oară modificat de scurtualex pe Sâm Oct 10, 2009 12:45 pm, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
scurtualex
 
Mesaje: 94
Membru din: Vin Ian 16, 2009 4:45 pm
Localitate: Slanic-Moldova, Bacau

Re: Dealeri NIKON - Sunteti multumiti de ei?

Mesajde aind » Mar Oct 06, 2009 2:48 pm

scurtualex scrie: Dupa cum am spus eu am avut numai experiente placute cu cei de la f64, si e foarte posibil ca d-l Antonio Dumitrescu sa aiba dreptate cand spune ca : "Nu aduc nici o acuza, dar un user al carui prim post este o sesizare, nu-mi ofera credibilitate."


salut, de ce? dacă l-a atins destul de rău ce i s-a întâmplat și primul loc propice de a-și vărsa năduful a fost forumul ăsta ar trebui să punctăm măcar 2 lucruri pozitive: 1. nu s-a dus pe alte forumuri, bloguri mai pestrițe unde-s mai puțini nikoniști să-și spună oful și deci să aibe șanse mai mici de explicații sau sfaturi bune și 2. critica e bună întotdeauna, cu ocazia doleanței autorului, aici, poate cineva de la F64 e interesat să ridice și mai sus standardul de calitate și se interesează concret de situația reclamată, toată lumea ar avea de câștigat (poate cu excepția celui sau celor care au o vină reală).
am avut un minunat Nikon D300 cu Nikkor 18-70 :)
si 18-55, 35 f1.8, 55-200, 70-210 af-d si tokina 12-24 si tamron 90..
..dar acum ma bucur de un D7000 cu un 16-85 (si un Tammy 60mm f2) !
Avatar utilizator
aind
 
Mesaje: 600
Membru din: Vin Mai 15, 2009 3:40 pm
Localitate: Pitesti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron