Acum este Joi Mar 28, 2024 9:26 pm

Articole Nikonisti.ro

Laptop pentru editare video

Diverse despre Nikon

Laptop pentru editare video

Mesajde NikonistD5200 » Joi Iun 01, 2017 1:50 pm

va salut stimabililor. as vrea si eu sa imi schimb laptopul. cel pe care il am acum nu ma ajuta decat la editarea foto. la editarea video este jale. nu dispun de buget pentru unul nou pentru ca mi-am mai cumparat un dslr nou si un obiectiv, asa ca imi caut ceva SH. eu mi-am salvat cateva anuntuti de laptopuri pe windows dar si mac-uri. la windows as cam stii ce sa iau ca si configuratie dar m-ar interesa sa aflu si cate ceva de mac-uri. cum este cu sistemul de operare, cu este cu programele, trebuie cumparate, se pot instala dupa net ca pe windows? cateva detalii lamuritoare va rog. si deasemenea cam care ar fi configuratiile minime pentru o editare video decenta? adica spre exemplu, la o ora de material sa nu stau cu orele cand exporta.macar acolo o ora-doua la export la material de o ora eu sunt multumit.
facebook.com/framemediaevents
fotografdeevenimente.com
Avatar utilizator
NikonistD5200
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Mai 17, 2017 12:41 pm

Re: Laptop pentru editare video

Mesajde sadaki » Lun Feb 22, 2021 2:21 pm

Mai bine să nu zgârieți și să cumpărați imediat un laptop bun. Lasă-l să cheltuiască mai mult, dar această tehnică te va servi mult timp și nu te vei gândi la ce este timpul să te schimbi.
sadaki
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 22, 2021 2:19 pm

Re: Laptop pentru editare video

Mesajde UnknownStranger » Lun Mar 11, 2024 7:01 am

Website is working for the writing and all passages for the individuals. The sorts of the paper writing websites for the individuals. Change is held for the pupils for the approach for the reforms for the writers.
UnknownStranger
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Oct 13, 2023 7:30 am


Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori