Acum este Joi Mar 28, 2024 9:50 pm

Articole Nikonisti.ro

NIKON D800

Diverse despre Nikon

NIKON D800

Mesajde cristone » Dum Iun 04, 2017 3:00 pm

Ziua buna.

Am o poveste de spus si o confirmare de primit, in cazul in care mesajul ajunge unde trebuie.
In 2013 am cumparat echipament Nikon de la F64, in speta Nikon D800 cu 24-70, 2.8.
Nikonul D800 a avut o problema pe care eu am descoperit-o la mai mult de 10 zile cat ar fi fost termenul in care puteam sa returnez camera fara intrebari.
Problema era urmatoarea: in momentul in care filmam, pe inregistrare aparea un semn ca acelea lasate de laserele rosii. Adica un punct de cativa milimetri, de culoare rosie. Am dus camera la reparat, F64 s-a ocupat de asta iar cei de la Skin au recartografiat si curatat senzorul (la cateva zile dupa achizite a necesitat curatarea senzorului)
Eh, in urma unor discutii interminabile, am reusit sa primesc o camera noua in locul celei vechi, presupusa noua. Importatorul a refuzat treaba asta motivand ca au trecut cele 10 zile, insa prin bunavointa celor de la F64, situatia a fost rezolvata asa.
Seria celei vechi, cea cu probleme la filmat dar impecabila la fotografiat era 6130640. Ma intreb daca cel care a cumparat acea camera a cumparat-o de noua sau ca echipament folosit.
Astept mesaj privat, in cazul in care ajunge la posesor aceasta informatie, si apoi, pentru clarificare, pot pune la dispozitia lui fisa de service care atesta interventia despre care vorbesc.
cristone
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Iun 04, 2017 2:49 pm

Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori