Acum este Joi Mar 28, 2024 4:42 pm

Articole Nikonisti.ro

Evaluare produse.

Diverse despre Nikon

Evaluare produse.

Mesajde puiucristian » Mar Oct 15, 2019 3:17 pm

Salutare,

Sper ca nu este impotriva regulamentului postarea aceasta, dar vreau o parere legata de pret.

Nu mai sunt la curent cu ce se intampla in lumea foto, ce preturi mai sunt la aparatura, de aceea va cer voua ajutorul in a estima pretul cu care as putea sa vand cele de mai jos.

As vrea un pret corect.
Starea in care se afla (produsele sunt 'as is', mai am doar ce se vede in poze, nu am pastrat cutiile / accesoriile) o sa afecteze negativ pretul, dar inteleg aspectul asta.

Au fost cumparate din tara, de la magazine mari (nu cred ca pot sa dau nume), probabil pot sa scot facturile din contul de client. Oricum, au peste 2 ani, deci le luam ca fiind in afara garantiei.

Lista este urmatoarea:
Nikon D7100.
L-am folosit mai mult in interior si in micile excursii pe munte.
Camerashuttercount.com zice ca are 10643 cadre.
Ii lipseste ocularul, nu m-a deranjat lipsa lui si nu i-am cumparat altul.
In rest nu vine cu niciun accesoriu.


AF-S Nikon 35mm 1.8G
Se vede in poze starea lui.

[b]Sigma 105mm 1:2.8 DG macro hsm[b]
Prezinta acea urma de lovitura pe inel. Mecanic nu are probleme

[b] Nikon speedlight sb-700[b]
Se vede in poze starea lui.

Si pozele:
https://photos.app.goo.gl/3bSNVVv2cXRYdBZz7
puiucristian
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Dec 26, 2015 10:45 am

Re: Evaluare produse.

Mesajde StefanSC » Mar Oct 15, 2019 5:50 pm

Intra pe OLX, cauta produsele ca ale tale, fa o medie intre preturile lor si alege o suma apropiata pentru ale tale. Tine cont si de cand sunt puse respectivele anunturi.

Asa, la o prima vedere, as zice cam 2000 de lei body-ul, 550 de lei pt 35mm f1.8, 800-900 lei pe Sigma, 700 lei pt SB700.

Tine cont ca va trebui sa te inarmezi cu multa multa rabdare daca vrei sa le vinzi.
StefanSC
 
Mesaje: 1260
Membru din: Mie Apr 18, 2012 9:54 pm

Re: Evaluare produse.

Mesajde newhotsit » Vin Oct 13, 2023 5:45 am

The complete look of your internet site is remarkable, not to mention the content material!
also visit my net web page -virtual phone
newhotsit
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Oct 13, 2023 5:41 am

SLOTS

Mesajde beedeeess01010 » Sâm Oct 28, 2023 9:45 am

Your article is a perfect article without a hitch. Thank you. My site: best online slots real money
beedeeess01010
 
Mesaje: 153
Membru din: Joi Sep 14, 2023 7:42 am

Re: Evaluare produse.

Mesajde clambin78 » Vin Noi 24, 2023 6:32 am

Thank you for sharing. I've read a great deal on relevant topics! Unlike other articles, yours really made an impression on me. I hope you'll continue to write thoughtful pieces for us all to read, like this one and others! retro games
clambin78
 
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mai 10, 2023 6:37 am


Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori