Acum este Joi Mar 28, 2024 3:51 pm

Articole Nikonisti.ro

4 MODURI PRIN CARE FOTOGRAFII DE NUNTA INSALA CLIENTII–ep.1

Diverse despre Nikon

4 MODURI PRIN CARE FOTOGRAFII DE NUNTA INSALA CLIENTII–ep.1

Mesajde Mitranescu.ro » Mar Apr 14, 2020 2:40 am

Am scris un articol despre dedesubturile fotografiei de nunta de pe la noi. E un articol destul de controversat. Astept si parerile voastre aici.

https://mitranescu.ro/4-moduri-prin-care-fotografii-de-nunta-insala-clientii-ep-1/
Avatar utilizator
Mitranescu.ro
 
Mesaje: 12
Membru din: Mar Mar 31, 2020 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: 4 MODURI PRIN CARE FOTOGRAFII DE NUNTA INSALA CLIENTII–e

Mesajde bv01 » Mar Apr 14, 2020 11:21 pm

Ce-i aia "INSALA"??
Ai vrut să zici “ÎN SALĂ” sau “ÎNȘEALĂ”? Which one?
Avatar utilizator
bv01
 
Mesaje: 233
Membru din: Mar Ian 05, 2016 1:29 am

Re: 4 MODURI PRIN CARE FOTOGRAFII DE NUNTA INSALA CLIENTII–e

Mesajde bv01 » Mar Apr 14, 2020 11:25 pm

Mai trebuie puțin lucrat la limba română, în rest ideile par ale unui om frustrat. Moving on...
Avatar utilizator
bv01
 
Mesaje: 233
Membru din: Mar Ian 05, 2016 1:29 am

Re: 4 MODURI PRIN CARE FOTOGRAFII DE NUNTA INSALA CLIENTII–e

Mesajde Mitranescu.ro » Mie Apr 15, 2020 10:33 am

bv01 scrie:Ce-i aia "INSALA"??
Ai vrut să zici “ÎN SALĂ” sau “ÎNȘEALĂ”? Which one?


Nu! Am vrut sa scriu asa cum se vede: "INSALA". :)
Avatar utilizator
Mitranescu.ro
 
Mesaje: 12
Membru din: Mar Mar 31, 2020 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: 4 MODURI PRIN CARE FOTOGRAFII DE NUNTA INSALA CLIENTII–e

Mesajde Mitranescu.ro » Mie Apr 15, 2020 10:40 am

bv01 scrie:Mai trebuie puțin lucrat la limba română, în rest ideile par ale unui om frustrat. Moving on...


:))) Adevarat! Mai trebuie lucrat putin la limba romana! nasol cand vrei sa il corectezi pe altul incercand sa arati cat esti de destept tu in comparatie cu el, cand de fapt tu esti "pacaliciul"... Ia de aici:

http://dex.anidescoala.ro/conjugare/insela

cat despre "frustrat" am descoperit ca e cuvantul folosit in general de oamenii care se ascund in spatele tastaturii. Oameni incapabili sa accepte alte pareri si care de teama de a nu fi pedepsiti ca injura, folosesc acest cuvant: "frustrat".

Prietene, daca vei cauta in dex acest cuvant vei gasi ca inseamna " privare a cuiva de un drept care i se cuvenea". Deci iar esti pe langa limba romana, dar ai pareri pe net... :)
Avatar utilizator
Mitranescu.ro
 
Mesaje: 12
Membru din: Mar Mar 31, 2020 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: 4 MODURI PRIN CARE FOTOGRAFII DE NUNTA INSALA CLIENTII–e

Mesajde bv01 » Mie Apr 15, 2020 11:05 am

Corect, mersi de corectură, însă ”articolașul” scris de tine este sub orice standard.
Văd că te frustrezi în continuare. După capul tău, angajamente de nuntă și cumetrii pot face doar fotografii locali.
Treci peste! E o lume concurențială.
Conform descrierii tale ești frustrat, dar lasă, mai scazi puțin la preț, mai faci o tură pe la sate, hai că nu-i chiar așa grav.
E bine să fie concurență.
Apropo, corectează-ți articolul de pe blog că nu dă bine să critici colegii de breaslăm dar să nu ai habar de limba română. Doar zic, eu nu am nevoie de fotograf.
Avatar utilizator
bv01
 
Mesaje: 233
Membru din: Mar Ian 05, 2016 1:29 am

Re: 4 MODURI PRIN CARE FOTOGRAFII DE NUNTA INSALA CLIENTII–e

Mesajde bv01 » Mie Apr 15, 2020 11:07 am

Mitranescu.ro scrie:Prietene, daca vei


Lasă limbajul ăsta de interlop, nu suntem prieteni. Treci peste. Eu doar am zis că îți exprimi aliterat frustrările. E OK să le ai, doar că mai lasă patosul și (mai) pune mânuța pe carte.
Avatar utilizator
bv01
 
Mesaje: 233
Membru din: Mar Ian 05, 2016 1:29 am

Re: 4 MODURI PRIN CARE FOTOGRAFII DE NUNTA INSALA CLIENTII–e

Mesajde Mitranescu.ro » Mie Apr 15, 2020 11:55 am

Te afli intr-o continua eroare sau mai probabil te regasesti in ceea ce scriu si te faci ca nu intelegi ce scriu. Mai citeste inca o data articolul pentru ca am impresia ca nu ai inteles nimic din acel prim punct la care faci referire. Apropo, de punctul 2 vad ca nu zici nimic. Cunosti personajul? Tie- prieten? Nu mai da dovada de superficialitate.
Avatar utilizator
Mitranescu.ro
 
Mesaje: 12
Membru din: Mar Mar 31, 2020 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: 4 MODURI PRIN CARE FOTOGRAFII DE NUNTA INSALA CLIENTII–e

Mesajde bv01 » Mie Apr 15, 2020 12:08 pm

Subiectul articolului îl găsesc foarte OK, modul cum e răstit lasă de dorit.
Acum, în percepția ta, care e punctul 2? Punctul doi din primul articol, locul doi din toată povestea? Înțelegi cum zic? ;)
Ca notă de subsol... nu am treabă cu breasla asta a fotografilor. Însă după cum ți-ai prezentat ideile tu pari așa un individ care suferă de oleacă de elitism.
Avatar utilizator
bv01
 
Mesaje: 233
Membru din: Mar Ian 05, 2016 1:29 am

Re: 4 MODURI PRIN CARE FOTOGRAFII DE NUNTA INSALA CLIENTII–e

Mesajde Dimitriyus » Joi Apr 16, 2020 8:51 pm

La propria nunta am luat o mare țeapă de la fotograf. Intâi ca cel cu care facusem contractul nu a venit, trimițând un coleg, dar fără sa anunțe. Iar colegul, total nemotivat s-a suparat când i-am spus, s-a urcat in tico si a plecat. Cu 1 ora inainte de biserică.
De aceea, am fost curios sa vad ce spune articolul, dar imi face impresia ca are la baza niște frământări personale și nemulțumiri legate de recunoașterea in breaslă.
Ca fotograf cred ca ar trebui sa "te" preocupe mai puțin ce nu fac alții și cum au atâția clienți deși par inferiori si neserioși, ci cum sa te adresezi mai bine propriului public țintă.
Dimitriyus
 
Mesaje: 107
Membru din: Dum Dec 28, 2014 10:41 am

Următorul

Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron