Acum este Dum Apr 28, 2024 7:19 am

Articole Nikonisti.ro

Sfat mirrorless

Diverse despre Nikon

Sfat mirrorless

Mesajde cyrrus_mihai » Vin Iul 21, 2023 3:25 pm

Salutare! Ma puteti ajuta cu un sfat, va rog?
Context: Sotia s-a apucat de foto (botez, newborn, familie etc.) si in acest moment are doar un aparat foto, un Z5 cu mai multe obiective (24, 35, 50, 85mm). Ar vrea sa mai ia un aparat dar aici intervine problema:
• Variantele disponibile acum sunt deja vechiute (Z5 - Julie 2020, Z6II si Z7II - Octombrie 2020)
• Nu se stie cand va aparea urmatoarea camera Nikon (sunt zvonuri ca anunta in toamna fie Nikon Z6III, fie un Nikon Zf, dar nu este nimic oficial, si chiar daca anunta in toamna o noua camera, probabil va putea fi achizitionata din 2024)
• Nikon Z8 e cam scump (pentru un fotograf la inceput de cariera si tarifele practicate).
Ce sa faca, sa ramana cu o singura camera pana apare Z6III sau sa ia un Z6II/Z7II?
cyrrus_mihai
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Noi 10, 2014 2:27 pm

Re: Sfat mirrorless

Mesajde Radu_Grozescu » Vin Aug 18, 2023 1:29 pm

Care este scopul celui de al doilea aparat ?

Din ce spuneți, pare a fi vorba fie de un back-up fie de a lucra cu 2 aparate simultan pentru a nu schimba des obiectivele.

În cazul 2 este ideal de a avea aparate identice pentru a avea butoanele și meniurile la fel.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sfat mirrorless

Mesajde lxf5lb66 » Mie Sep 13, 2023 5:25 am

The complete look of your internet site is remarkable, not to mention the content material!
also visit my net web page -seo agency
lxf5lb66
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Sep 13, 2023 5:23 am


Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori

cron