Acum este Vin Mar 29, 2024 12:24 pm

Articole Nikonisti.ro

User Lifeevents -Corect si foarte punctual!RECOMAND

Note pentru userii de la care ati cumparat sau carora le-ati vandut
Reguli forum Regulament Vânzare/Cumpărare
1. Anunţurile listate în una din secţiunile de Vânzare sau Cumpărare trebuie să prezinte date de contact rapid – e-mail sau telefon pentru a complementa posibilitatea folosirii mesajelor private de pe forum.
2. Pentru anunţurile listate la categoria Vânzare, este necesară prezenţa unui preţ, fix sau negociabil pentru fiecare produs sau pentru întreg pachetul. De asemeni, este obligatoriu de menţionat oraşul din şi în care se face livrarea.
3. Starea produselor se va menţiona în anunţ, descriind pe cât posibil orice fel de probleme ce ar fi putut apărea pe parcurs (dacă acesta a fost prezent sau nu în service), dar şi durata posesiei produselor şi garanţia rămasă la zi (dacă este cazul). Imaginile pot complementa anunţul, dar nu sunt obligatorii.
4. Sunt interzise anunţurile ce nu au legătură cu vânzarea directă a produselor Nikon sau compatibilie cu acestea.
5. Deoarece nu dorim transformarea forumului în magazin de desfacere, este interzisă postarea a mai mult de 3 produse la vânzare în acelaşi timp. Singurele excepţii de la această regulă sunt trusele foto.
Abaterea de la regulament va fi penalizată mai întâi cu un avertisment şi ulterior cu banarea activităţii utilizatorului pe forumul nikonisti.ro.

Sugestii:
1. Cereţi cât mai multe detalii legate de produsul dorit şi recomandaţi ca achiziţia să se facă în persoana.
2.Verificaţi feedback-ul altor useri în legătură cu userul ce pune produsul la vânzare pe forumul dedicat: viewforum.php?f=72
3. Dacă o tranzacţie s-a realizat cu succes şi sunteţi mulţumit de calitatea produsului şi a modului în care s-a desfăşurat vânzarea, postaţi în categoria menţionată mai sus.
4. Dacă suspectaţi o activitate aparte din partea unui user, sau au existat probleme pe parcurs, folosiţi butonul Report Post/Raportează acest mesaj sau mesaj privat către administrator/moderatorul forumului.

A fost reintrodus regulamentul pe secţiunea Vânzare/Cumpărare datorită abuzurilor ce au apărut în ultima perioada. Începând din acest moment, regulamentul este obligatoriu inclusiv pentru anunţurile actuale.

Re: User Lifeevents -Corect si foarte punctual!RECOMAND

Mesajde Cristiax » Mie Dec 28, 2011 7:09 pm

Am cumparat de la el un Grip pentru D7000, livrat prompt si cu taxele postale achitate.
Vanzator de incredere, recomand
Cristiax
Cristiax
 
Mesaje: 279
Membru din: Vin Noi 04, 2011 5:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: User Lifeevents -Corect si foarte punctual!RECOMAND

Mesajde emyhodut » Joi Feb 23, 2012 9:32 pm

Un Grip pentru D700 a ajuns la mine, totul a decurs asa cum am stabilit, de incredere, recomand.
Lumina buna, Emanuel Hodut
http://www.flickr.com/photos/ehodut
Avatar utilizator
emyhodut
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Mar 30, 2009 3:14 pm
Localitate: Timisoara

Re: User Lifeevents -Corect si foarte punctual!RECOMAND

Mesajde danikon » Joi Mar 15, 2012 5:48 pm

User ok am cumparat un flash nikon sb 600 produs ok multumit recomand
danikon
 
Mesaje: 57
Membru din: Sâm Ian 01, 2011 2:24 pm

Re: User Lifeevents -Corect si foarte punctual!RECOMAND

Mesajde ciubyx » Mar Aug 21, 2012 8:07 pm

Tranzactie efectuata fara probleme, marfa de calitate (grip APUTURE D300/300S/700). Recomand.
ciubyx
 
Mesaje: 62
Membru din: Joi Aug 25, 2011 6:53 pm
Localitate: Buzau | Tg. Mures

Re: User Lifeevents -Corect si foarte punctual!RECOMAND

Mesajde cristisandu81 » Joi Oct 11, 2012 8:10 am

Am cumparat un grip pentru D5100. Starea produsului excelenta. Vanzatorul punctual si serios. Recomand.
Lumina buna !!!
cristisandu81
 
Mesaje: 39
Membru din: Lun Oct 10, 2011 1:47 pm

Re: User Lifeevents -Corect si foarte punctual!RECOMAND

Mesajde madalinescu » Sâm Dec 08, 2012 11:17 am

Am cumparat un SB-900 de la el. Totul a decurs impecabil.
madalinescu
 
Mesaje: 155
Membru din: Lun Mai 28, 2012 5:41 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: User Lifeevents -Corect si foarte punctual!RECOMAND

Mesajde GabrielC » Mar Mar 26, 2013 11:09 pm

Impresie excelenta, grip-ul pentru D600 la fel !
Nikon D600/ Nikon AF-S 16-35 f/4, Nikon AF-S 85/1.8 f/4, Nikon AF-S 300 f/4, Sigma 150 f/2.8 OS Macro
Blitz NissinDi866, Velbon Ultra Rexi L
GabrielC
 
Mesaje: 370
Membru din: Dum Mar 01, 2009 12:52 am
Localitate: Bucuresti

Re: User Lifeevents -Corect si foarte punctual!RECOMAND

Mesajde scara_211084 » Mie Apr 17, 2013 9:57 am

Salutare!
Am cumparat de la el un Grip pentru d300S, si il recomand pentru seriozitate, corectitudine, amabilitate si marfa de calitate!

Toate bune!
Avatar utilizator
scara_211084
 
Mesaje: 153
Membru din: Mie Oct 10, 2012 11:41 am

Re: User Lifeevents -Corect si foarte punctual!RECOMAND

Mesajde stargsm_ro » Dum Aug 04, 2013 11:33 pm

Greseala. Rog sa se stearga
Avatar utilizator
stargsm_ro
 
Mesaje: 293
Membru din: Sâm Feb 02, 2013 11:02 am
Localitate: Craiova

Re: User Lifeevents -Corect si foarte punctual!RECOMAND

Mesajde sqrootveg » Vin Ian 10, 2014 9:57 pm

Livrare corecta si prompta

recomand calduros

Multumesc
sqrootveg
 
Mesaje: 59
Membru din: Mar Iul 16, 2013 4:39 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la User Rating

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron