Acum este Joi Mar 28, 2024 8:00 pm

Articole Nikonisti.ro

utilizator: axisseth

Note pentru userii de la care ati cumparat sau carora le-ati vandut
Reguli forum Regulament Vânzare/Cumpărare
1. Anunţurile listate în una din secţiunile de Vânzare sau Cumpărare trebuie să prezinte date de contact rapid – e-mail sau telefon pentru a complementa posibilitatea folosirii mesajelor private de pe forum.
2. Pentru anunţurile listate la categoria Vânzare, este necesară prezenţa unui preţ, fix sau negociabil pentru fiecare produs sau pentru întreg pachetul. De asemeni, este obligatoriu de menţionat oraşul din şi în care se face livrarea.
3. Starea produselor se va menţiona în anunţ, descriind pe cât posibil orice fel de probleme ce ar fi putut apărea pe parcurs (dacă acesta a fost prezent sau nu în service), dar şi durata posesiei produselor şi garanţia rămasă la zi (dacă este cazul). Imaginile pot complementa anunţul, dar nu sunt obligatorii.
4. Sunt interzise anunţurile ce nu au legătură cu vânzarea directă a produselor Nikon sau compatibilie cu acestea.
5. Deoarece nu dorim transformarea forumului în magazin de desfacere, este interzisă postarea a mai mult de 3 produse la vânzare în acelaşi timp. Singurele excepţii de la această regulă sunt trusele foto.
Abaterea de la regulament va fi penalizată mai întâi cu un avertisment şi ulterior cu banarea activităţii utilizatorului pe forumul nikonisti.ro.

Sugestii:
1. Cereţi cât mai multe detalii legate de produsul dorit şi recomandaţi ca achiziţia să se facă în persoana.
2.Verificaţi feedback-ul altor useri în legătură cu userul ce pune produsul la vânzare pe forumul dedicat: viewforum.php?f=72
3. Dacă o tranzacţie s-a realizat cu succes şi sunteţi mulţumit de calitatea produsului şi a modului în care s-a desfăşurat vânzarea, postaţi în categoria menţionată mai sus.
4. Dacă suspectaţi o activitate aparte din partea unui user, sau au existat probleme pe parcurs, folosiţi butonul Report Post/Raportează acest mesaj sau mesaj privat către administrator/moderatorul forumului.

A fost reintrodus regulamentul pe secţiunea Vânzare/Cumpărare datorită abuzurilor ce au apărut în ultima perioada. Începând din acest moment, regulamentul este obligatoriu inclusiv pentru anunţurile actuale.

utilizator: axisseth

Mesajde Cristiax » Vin Dec 16, 2011 3:14 pm

om serios si de cuvant.
obiectivul exact ca si in descriere.
recomand cu placere.
Cristiax
 
Mesaje: 279
Membru din: Vin Noi 04, 2011 5:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: utilizator: axisseth

Mesajde axisseth » Vin Dec 16, 2011 8:03 pm

Cumparator serios si hotarat. Recomand cu incredere.
See what you are looking at.
Avatar utilizator
axisseth
 
Mesaje: 477
Membru din: Dum Ian 16, 2011 2:10 pm
Localitate: Timisoara

Re: utilizator: axisseth

Mesajde parpa_tupac » Mie Aug 22, 2012 7:29 am

A achizitionat de la mine un obiectiv Nikon 85 1.8 AF-D. Este o persoana de incredere care nu mi-a creat niciun fel de problema.
Il recomand cu mare caldura. Este un om de nota 10+
Tranzactia s-a desfasurat aici: http://forum.nikonisti.ro/viewtopic.php?f=46&t=23237
Cu stima,
Radu Andreika
Avatar utilizator
parpa_tupac
 
Mesaje: 694
Membru din: Mie Iul 08, 2009 8:27 am
Localitate: Targu-Mures

Re: utilizator: axisseth

Mesajde mvaleriu85 » Mie Oct 03, 2012 2:21 pm

I-am vandut un sb900 .
Comunicare excelenta,totul a decurs celor stabilite .
Recomand .
mvaleriu85
 
Mesaje: 294
Membru din: Lun Mai 02, 2011 10:28 am

Re: utilizator: axisseth

Mesajde thunder rock » Mie Oct 10, 2012 1:03 pm

Am cumparat de la el un obiectiv Nikon 35mm f/1-8 G AF-S DX

Un om corect.Produs conform descrierii .Livrarea prompta si in conditii de siguranta in urma impachetarii cu mult simt de raspundere

Recomand cu caldura
Avatar utilizator
thunder rock
 
Mesaje: 56
Membru din: Mie Iul 28, 2010 6:08 pm

Re: utilizator: axisseth

Mesajde leo_123 » Mie Feb 20, 2013 9:29 am

A achizitionat de la mine un mini-set de studio compus din 2 stative, o bara de fundal, 2 umbrele si un suport umbrela/blitz.

Am discutat telefonic, ne-am intalnit la ora stabilita, chiar in zona unde am vrut, persoana serioasa si de incredere. Nu am avut nici un fel de probleme, tranzactia a decurs perfect.
Recomand cu incredere!

Bafta,
Liviu
leo_123
 
Mesaje: 71
Membru din: Mar Dec 14, 2010 11:52 pm

Re: utilizator: axisseth

Mesajde danmih » Joi Apr 04, 2013 12:56 pm

Am colaborat foarte bine cu d-nul Andrei , a avut incredere si am facut o tranzactie in care amandoi am iesit multumiti .
Respect si spor la lucru.
danmih
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Mar 05, 2013 6:24 pm

Re: utilizator: axisseth

Mesajde uclaudiu » Mie Iun 19, 2013 1:46 pm

Am cumpărat de la domnul Andrei un obiectiv 18-200. Tranzacția s-a desfășurat rapid, obiectivul a fost conform descrierii. Il recomand ca fiind un user de încredere.
uclaudiu
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Ian 26, 2011 10:29 am

Re: utilizator: axisseth

Mesajde catalin13 » Mie Iul 10, 2013 2:37 pm

userul axisseth a achizitionat de la mine 2 softboxuri. Comunicarea si tranzactia au decurs ireprosabil. Recomand cu toata increderea!
catalin13
 
Mesaje: 139
Membru din: Mie Sep 02, 2009 8:49 am
Localitate: Bucuresti

Re: utilizator: axisseth

Mesajde jedrus » Mie Iul 10, 2013 5:24 pm

Cumparator serios . Tranzactia a decurs fara nici un fel de probleme. Recomand cu mare placere.
jedrus
 
Mesaje: 106
Membru din: Joi Oct 11, 2012 6:40 am
Localitate: Tirgu Mures

Următorul

Înapoi la User Rating

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron