Acum este Sâm Apr 27, 2024 9:12 pm

Articole Nikonisti.ro

parpa_tupac 10/10

Note pentru userii de la care ati cumparat sau carora le-ati vandut
Reguli forum Regulament Vânzare/Cumpărare
1. Anunţurile listate în una din secţiunile de Vânzare sau Cumpărare trebuie să prezinte date de contact rapid – e-mail sau telefon pentru a complementa posibilitatea folosirii mesajelor private de pe forum.
2. Pentru anunţurile listate la categoria Vânzare, este necesară prezenţa unui preţ, fix sau negociabil pentru fiecare produs sau pentru întreg pachetul. De asemeni, este obligatoriu de menţionat oraşul din şi în care se face livrarea.
3. Starea produselor se va menţiona în anunţ, descriind pe cât posibil orice fel de probleme ce ar fi putut apărea pe parcurs (dacă acesta a fost prezent sau nu în service), dar şi durata posesiei produselor şi garanţia rămasă la zi (dacă este cazul). Imaginile pot complementa anunţul, dar nu sunt obligatorii.
4. Sunt interzise anunţurile ce nu au legătură cu vânzarea directă a produselor Nikon sau compatibilie cu acestea.
5. Deoarece nu dorim transformarea forumului în magazin de desfacere, este interzisă postarea a mai mult de 3 produse la vânzare în acelaşi timp. Singurele excepţii de la această regulă sunt trusele foto.
Abaterea de la regulament va fi penalizată mai întâi cu un avertisment şi ulterior cu banarea activităţii utilizatorului pe forumul nikonisti.ro.

Sugestii:
1. Cereţi cât mai multe detalii legate de produsul dorit şi recomandaţi ca achiziţia să se facă în persoana.
2.Verificaţi feedback-ul altor useri în legătură cu userul ce pune produsul la vânzare pe forumul dedicat: viewforum.php?f=72
3. Dacă o tranzacţie s-a realizat cu succes şi sunteţi mulţumit de calitatea produsului şi a modului în care s-a desfăşurat vânzarea, postaţi în categoria menţionată mai sus.
4. Dacă suspectaţi o activitate aparte din partea unui user, sau au existat probleme pe parcurs, folosiţi butonul Report Post/Raportează acest mesaj sau mesaj privat către administrator/moderatorul forumului.

A fost reintrodus regulamentul pe secţiunea Vânzare/Cumpărare datorită abuzurilor ce au apărut în ultima perioada. Începând din acest moment, regulamentul este obligatoriu inclusiv pentru anunţurile actuale.

Re: parpa_tupac 10/10

Mesajde romescu » Sâm Mai 19, 2012 8:33 pm

Nu ma asteptam ca D300-le luat de la Radu sa arate atat de bine, sincer, mai ales in banii astia....
Produs foarte ok, om foarte ok, highly recommended!
romescu
 
Mesaje: 83
Membru din: Lun Feb 09, 2009 2:48 pm

Re: parpa_tupac 10/10

Mesajde axisseth » Mar Aug 21, 2012 3:33 pm

Am achizitionat de la userul parpa_tupac un obiectiv Nikon 85mm f1.8 AF-D. Coletul a ajuns la mine (mai precis la un prieten, eu momentan nu sunt in tara) cu toate accesoriile enumerate in anunt, inclusiv factura. Estetic se prezinta "ca si nou" ca sa-mi citez prietenul si sunt convins ca la revenirea mea in tara voi putea spune acelasi lucru si despre functionalitatea acestuia. Comunicarea a fost buna, tranzactia s-a desfasurat rapid, fara absolut nici un fel de problema. Recomand cu incredere si tin sa-i multumesc cu aceasta ocazie pentru colaborarea ireprosabila in conditiile date (eu intr-o alta tara).
See what you are looking at.
Avatar utilizator
axisseth
 
Mesaje: 477
Membru din: Dum Ian 16, 2011 2:10 pm
Localitate: Timisoara

Re: parpa_tupac 10/10

Mesajde tzobor » Joi Aug 23, 2012 1:50 pm

Un user de nota 10!
Am luat de la el un Nikon 24-70 f/2.8 si a fost cat se poate de dragut si de expeditiv. Ba chiar a suportat costurile transportului si rambursului. Obiectivul este exact asa cum l-a descris, in perfecta stare, iar omul este super de treaba. Am vorbit si la telefon destul de mult si m-a si ajutat cu sfaturi si opinii pertinente.
Repet, un om de nota 10, pe care il recomand cu caldura!

Radu
tzobor
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Mai 16, 2012 8:30 am
Localitate: Bucuresti

Re: parpa_tupac 10/10

Mesajde rotarescua » Mie Ian 09, 2013 2:02 pm

am cumparat un filtru de 77mm B&W de la parpa_tupac, l-am primit impachetat foarte bine, filtrul in stare impecabila. recomand! multumiri!
D4+D3s+D3+nikkor 14-24/f2.8G+nikkor 24-70/f2.8G+nikkor 70-200/f2.8G vr2+nikkor 28/f1.8g+nikkor 85mm/f1.4G+2xsb910+sb900+SU800+ThinkTank ProTroller v2+kenko zeta user
rotarescua
 
Mesaje: 305
Membru din: Joi Mar 08, 2012 8:46 pm
Localitate: Botosani

Re: parpa_tupac 10/10

Mesajde ancient » Lun Iul 29, 2013 10:50 am

Am cumparat de la Radu un obiectiv Nikon AF-S 85MM 1.8G. Produsul a sosit in cursul zilei de azi, 29 iulie 2013, in perfecta stare la mine si a corespuns descrierii pe care Radu a dat-o pe forum, asupra produsului, adica stare optica si estetica impecabila, ca noua. Ca si vanzator este foarte serios, prompt si profesionist in adevaratul sens al cuvantului, dandu-mi cea mai buna referinta despre marfa pusa in vanzare.
Nu pot spune doar ca il recomand cu caldura si pe viitor, ci si ca ori de cate ori se va ivi ocazia, vom colabora cu cea mai mare incredere.
Sper ca si el sa aiba aceiasi parere si despre mine, ca si cumparator.

PS: Si ca sa nu uit... linkul de anunt este : viewtopic.php?f=46&t=31852&p=210154#p210154
Imagine

Nikon D700/ Nikon 24-70 f/2.8 G, Nano Crystal, AF-S/ Nikon 50mm 1.4D/ Nikon 85mm 1.8G AF-S/ Sigma 35mm 1.4DG - HSM Art/ flash Nikon SB910
Nikon D90/ 18-105mm f/3.5 / 4.5 ED VR.
ancient
 
Mesaje: 34
Membru din: Joi Ian 03, 2013 4:09 pm
Localitate: Arad

Anterior

Înapoi la User Rating

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori

cron