Acum este Vin Mar 29, 2024 1:00 am

Articole Nikonisti.ro

probleme View NX cu Nikon 1 j5

Noua categorie de aparate foto A-CIL (Advanced Camera Interchangeble Lens)

probleme View NX cu Nikon 1 j5

Mesajde Etelebaxi » Mar Feb 02, 2016 10:44 pm

Am cumparat un Nikon 1 j5 sh. Am un View NX 2 10. 3 am incercat sa vizualizez pozele in forma NEF facut cu el, si mi-a dat un mesaj de eroare. Programul functioneaza perfect pentru Nikon 5200.

Help!

Multumiri anticipate Vandra Attila
Etelebaxi
 
Mesaje: 42
Membru din: Vin Iun 29, 2012 9:12 pm
Localitate: Brasov

Re: probleme View NX cu Nikon 1 j5

Mesajde Bogdan Dulgheru » Mie Feb 03, 2016 9:08 am

View NX2 a fost abandonat de Nikon si nu va mai beneficia de upgradeuri pentru noile aparate, asa cum este si J5-ul.

Va trebui sa folosesti versiunea curenta a softului Nikon, care poarta denumirea de ViewNX-i si Capture NX-D.
Exista si optiunea de a utiliza codec-urile Nikon pentru Windows (se descarca gratuit de pe site-ul Nikon) si programele de vizualizare specifice Windows, dar acestea nu ofera cele mai bune unelte pentru ajustarea imaginilor.
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: probleme View NX cu Nikon 1 j5

Mesajde Etelebaxi » Mie Feb 03, 2016 8:39 pm

Bogdan Dulgheru scrie:View NX2 a fost abandonat de Nikon si nu va mai beneficia de upgradeuri pentru noile aparate, asa cum este si J5-ul.

Va trebui sa folosesti versiunea curenta a softului Nikon, care poarta denumirea de ViewNX-i si Capture NX-D.
Exista si optiunea de a utiliza codec-urile Nikon pentru Windows (se descarca gratuit de pe site-ul Nikon) si programele de vizualizare specifice Windows, dar acestea nu ofera cele mai bune unelte pentru ajustarea imaginilor.


Multumesc, am descarcat, Acum invat View NX-i, cel vechi era mai prietenos.

Cu stima Vandra Attila
Etelebaxi
 
Mesaje: 42
Membru din: Vin Iun 29, 2012 9:12 pm
Localitate: Brasov


Înapoi la Nikon 1

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori

cron