Acum este Mar Mar 19, 2024 5:08 am

Articole Nikonisti.ro

Nikon D3000 Test Images

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele FX si DX de la Nikon

Re: Nikon D3000 Test Images

Mesajde Dan Pop » Vin Aug 21, 2009 12:41 am

Cici scrie:Totusi, din ce am citit, cei de la nikon promit o focalizare mai rapida (sper sa nu ma insel, nu stiu daca depinde de aparat foarte mult avand in vedere ca motorul de focalizare automata este in obiectiv).

Viteza de focalizare depinde si de modulul de focalizare automata al aparatului, dar nu de numarul de puncte de focalizare. Deci, nu e exclus ca D3000 sa focalizeze mai rapid, dar nu din cauza ca are 11 puncte de focalizare ci pentru ca are un modul de focalizare mai performant, Multi-CAM1000, care s-a propagat in jos, de la D200, pina a ajuns la cel mai ieftin DSLR al firmei.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Nikon D3000 Test Images

Mesajde VALISUD86 » Sâm Aug 22, 2009 1:03 am

Domnule Lazar,vom avea parte de un tutorial la fel de bun pentru acest aparat,precum tutorialul despre D5000?Ne-ar fi de mare ajutor...
VALISUD86
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Iun 12, 2009 9:25 pm
Localitate: braila/bucuresti

Re: Nikon D3000 Test Images

Mesajde Dinu Lazar » Sâm Aug 22, 2009 3:54 pm

vom avea parte de un tutorial?


Va multumesc mult... eu inca nu am vazut aparatul... si toamna asta incep niste proiecte care o sa imi cam consume timpul... dar cu siguranta vom vedea tutoriale grozave, facute de alti indragostiti si fani...
you pay what you get
Avatar utilizator
Dinu Lazar
 
Mesaje: 368
Membru din: Lun Feb 02, 2009 2:07 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikon D3000 Test Images

Mesajde VALISUD86 » Sâm Aug 22, 2009 4:51 pm

Va referiti,printre altele,si la cursul de la Dalles?Sau anul acesta nu onorati cu prezenta?Nu de alta,dar am trimis un mai pentru inscriere dar daca nu veti mai participa,nu are rost sa ma inscriu(prefer sa mai astept cateva luni)...PS:scuzati offtopicul...
VALISUD86
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Iun 12, 2009 9:25 pm
Localitate: braila/bucuresti

Re: Nikon D3000 Test Images

Mesajde Dinu Lazar » Sâm Aug 22, 2009 6:13 pm

Va referiti,printre altele,si la cursul de la Dalles?Sau anul acesta nu onorati cu prezenta?


Exact asta ar fi, ajut si eu la cursuri acolo, pregatesc lectiile si planul de lectii si ce mai e necesar pentru Dalles, si am programat si un numar de seminarii toamna asta, in tara si in strainatate. Mii de scuze pentru off topic.
you pay what you get
Avatar utilizator
Dinu Lazar
 
Mesaje: 368
Membru din: Lun Feb 02, 2009 2:07 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikon D3000 Test Images

Mesajde Cici » Mie Aug 26, 2009 7:08 pm

Pentru cei interesati, incepand de azi aparatul este in stocul celor de la f64 link magazin online. Eu m-am hotarat sa astept deschiderea magazinului Nikon.:D
Cu respect,
Oprea Andrei
Cici
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Aug 19, 2009 11:48 pm
Localitate: Campina

Re: Nikon D3000 Test Images

Mesajde Dan Pop » Mie Aug 26, 2009 10:33 pm

Cici scrie:Pentru cei interesati, incepand de azi aparatul este in stocul celor de la f64 link magazin online. Eu m-am hotarat sa astept deschiderea magazinului Nikon.:D

Eu as recomanda kitul link magazin online. Cei care urmaresc rubrica de vinzari a forumului stiu de ce ;)
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Nikon D3000 Test Images

Mesajde Dinu Lazar » Joi Aug 27, 2009 6:19 am

Eu m-am hotarat sa astept deschiderea magazinului Nikon


Pai, veniti miine dupa ora 16 ( se deschide mai devreme dar cam de atunci va fi mai mult timp pentru clienti) si-l luati. Felicitari pentru alegere.
you pay what you get
Avatar utilizator
Dinu Lazar
 
Mesaje: 368
Membru din: Lun Feb 02, 2009 2:07 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikon D3000 Test Images

Mesajde Cici » Joi Aug 27, 2009 8:29 am

Dinu Lazar scrie:
Pai, veniti miine dupa ora 16 ( se deschide mai devreme dar cam de atunci va fi mai mult timp pentru clienti) si-l luati. Felicitari pentru alegere.

Deci sa inteleg ca imi spuneti sigur, ca maine este deschiderea magazinului?

Daca da, v-as ruga sa imi spuneti la ce ora se va deschide si care va fi programul deschiderii? Pun aceaste intrebari deoarece nu sunt din Bucuresti si m-ar ajuta sa imi organizez programul si, nu in ultimul rand, mi-ar placea da particip la deschidere daca este posibil.

Multumesc pentru informatie, domnule Dinu Lazar.
Cu respect,
Oprea Andrei
Cici
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Aug 19, 2009 11:48 pm
Localitate: Campina

Re: Nikon D3000 Test Images

Mesajde Dinu Lazar » Joi Aug 27, 2009 8:53 am

v-as ruga sa imi spuneti la ce ora se va deschide si care va fi programul deschiderii?


Din pacate, nu sunt in masura sa pot sa dau aceste detalii - este o chestie de PR, spatiul e mic si la inceput se deschide doar pentru presa, cu comunicari, cu probleme de PR si cu mii de amanunte - dar pe seara cu siguranta puteti sa cumparati aparatul. Ca sa fiti sigur veniti simbata, vinerea e o nebunie circulatia in Bucuresti si mai ales in acea zona e foarte greu de mers, simbata e parfum.
you pay what you get
Avatar utilizator
Dinu Lazar
 
Mesaje: 368
Membru din: Lun Feb 02, 2009 2:07 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Nikon DSLR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori