Acum este Vin Apr 19, 2024 4:23 am

Articole Nikonisti.ro

Salvare date de settings la Nikon D4

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele FX si DX de la Nikon

Salvare date de settings la Nikon D4

Mesajde AKTUELL » Sâm Oct 15, 2016 5:45 pm

- Inainte de a imi vinde D4 am salvat setarile aparatului pe un card CF. Insa cand am dorit sa copiez setarile mele pe un alt aparat D4, dupa ce am introdus CF-ul in el, acestea nu am putut sa le salvez, campul de la setari din meniul aparatului ramanand scris cu gri ( load settings ) deci nu am reusit. - Stie cineva de ce ? cine a mai incercat acest lucru ? mersi
AKTUELL
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Oct 15, 2016 5:40 pm

Re: Salvare date de settings la Nikon D4

Mesajde moaartea » Sâm Oct 15, 2016 8:57 pm

nu stiu la d4 cum e la d610 si d750 merge sa ii dai load la salvari doar din slotul 1, daca pui cardul in slotul 2 nu te lasa sa ii dai load, si din cate retin eu la d4 slotul 1 parca era xqd-ul...poate asta sa fie problema, sau daca nu ai aceeasi versiune la firmware s-ar putea si asta sa fie o potentiala problema....

cand le-ai salvat ai incercat sa vezi daca IN ACELASI APARAT poti sa ii dai load si chiar ti-a salvat setarile pe card? poate nu s-au salvat....puneti alt card in noul d4 si incearca sa ii dai save si load vezi daca functioneaza...daca da atunci probabil nu le-ai salva bine sau e de la firmware, daca nu te lasa sa ii dai save si pe urma load e de la slotul de card cel mai probabil.
moaartea
 
Mesaje: 948
Membru din: Mie Oct 19, 2011 2:15 pm


Înapoi la Nikon DSLR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 15 vizitatori

cron