Acum este Sâm Apr 20, 2024 6:18 am

Articole Nikonisti.ro

imagine neclara cand blitzul e anulat

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

imagine neclara cand blitzul e anulat

Mesajde popwalee » Vin Oct 30, 2009 7:20 pm

Salutare! Mi-am cumparat de curand un L19 si sunt dezamagit. Atatea functii de nu mai stii ce sa setezi. O setare in mod autofacil si iti ies 2 poze diferite la un interval de cel mult 10 secunde. Daca ma puteti ajuta va rog sa o faceti! De exemplu daca anulezi blitzu imaginea e neclara.
popwalee
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Oct 30, 2009 7:07 pm

Re: imagine neclara cand blitzul e anulat

Mesajde George21 » Dum Noi 01, 2009 11:12 am

popwalee scrie:Salutare! Mi-am cumparat de curand un L19 si sunt dezamagit. Atatea functii de nu mai stii ce sa setezi. O setare in mod autofacil si iti ies 2 poze diferite la un interval de cel mult 10 secunde. Daca ma puteti ajuta va rog sa o faceti! De exemplu daca anulezi blitzu imaginea e neclara.



probabil L16 meu e din alta lume .. unde ai gasit tu atatea functii o.O seria L este facuta in asa fel incat sa scoti camera din buzunar si sa faci poza..

daca focalizarea este facuta bine atunci nu are cum sa iti iasa 2 poze diferite la interval de 10 sec.. doar daca inchizi lumina sau invers...
daca ai tine camera fixa si ai anula blitzu imaginea nu ar iesi neclara ci doar cu "mult nisip" (cum zicea cineva d p'aci)
si eu am facut poze noaptea fara blitz si au iesit bine .. e vorba de print nu de view 100%
daca compensezi expunerea cu -2 si scoti blitzul imaginea o sa fie ok.


app functia auto expoze, (AE) o ai activata sau nu ? pentru ca acea functie creste nivelul ISO pentru ca imaginile sa iasa clare
George21
 
Mesaje: 139
Membru din: Mie Feb 11, 2009 9:04 pm
Localitate: Galati

Re: imagine neclara cand blitzul e anulat

Mesajde popwalee » Lun Noi 02, 2009 8:30 am

multumesc de sfaturi!
popwalee
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Oct 30, 2009 7:07 pm

Re: imagine neclara cand blitzul e anulat

Mesajde popwalee » Lun Noi 23, 2009 11:01 am

AE nu exista in meniul aparatului.
popwalee
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Oct 30, 2009 7:07 pm


Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori