Acum este Sâm Apr 27, 2024 5:01 pm

Articole Nikonisti.ro

Sfat achizitie compacta

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Sfat achizitie compacta

Mesajde resmelita » Dum Ian 31, 2010 7:52 pm

Buna ziua,
Dupa cum puteti vedea si din titlu, am deschis acest topic pentru a va cere parerea in vederea achzitionarii unui aparat foto compact.
Inainte de a va spune asupra caror aparate m-am oprit eu v-as ruga sa nu fiti subiectivi(tinand cont ca e forumul nikonistilor) si sa-mi da-ti un sfat sincer. Dupa 2 zile de cautat pe internet tot felu de review-uri m-am oprit asupra modelului P90 de la Nikon si a modelului FZ38 de la Panasonic si cu ocazia asta am stabilit si bugetul MAXIM alocat.Camera va fi folosita in vacante la munte, mare, iesiri, etc.Astept si alte propuneri cu mare placere. Cu toate ca numirea acestor 2 camere o sa va faca sa credeti ca am nevoie de ceva super-zoom, nu este asa...doar coincidenta, acestea mi-au atras atentia.
Astept cu mare nerabdare sfaturile voastre.
Multumesc anticipat!!!
resmelita
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Ian 25, 2010 11:06 pm

Re: Sfat achizitie compacta

Mesajde zamfu » Mar Feb 23, 2010 11:39 pm

doar ce mi-am luat p90 si sincer sunt multumit de el foarte multumit. insa trebuie sa te gandesti cat tragi seara si in interior ca nu e chiar genial si daca pleci mult si tragi mult ia-ti un trepied bun pentru zoom maxim. la lumina zilei te uimeste.
zamfu
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Feb 22, 2010 2:30 am


Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori