Acum este Joi Mar 28, 2024 5:55 pm

Articole Nikonisti.ro

Superzoomul RAW?

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Superzoomul RAW?

Mesajde tutu10 » Joi Apr 11, 2019 10:58 am

Mă tot gândesc că trebuie să existe ceva superzoom acolo cu capacitate RAW, altul decât P1000 care, deși am reușit să-i gestionez vrac și greutatea, este probabil prea greu pentru mine să port mult .....

B700 a fost întrerupt - de ce? B600, fără RAW, nu pare să umple gap-ul superzoom.

Orice zvonuri despre ceva cum ar fi P900 cu capabilități RAW care vin pe parcursul anului? Orice alt suprazoom cu RAW și un interval de până la 1440 sau similar?

P900 ar putea fi ideal pentru mine, dar simt că am nevoie de capacități RAW, mai ales datorită compresiei grele și reducerii zgomotului în formate JPEG (da - știu - în ciuda faptului că P900 este capabil de imagini excelente, în circumstanțele potrivite)
tutu10
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Apr 11, 2019 10:52 am

Re: Superzoomul RAW?

Mesajde clambin78 » Lun Oct 23, 2023 11:45 am

In run 3, there are various options for randomly choosing records from a database table, each having pros and cons. One method may be better suited than the others depending on the particular requirements of the application.
clambin78
 
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mai 10, 2023 6:37 am


Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron