Acum este Joi Mar 28, 2024 3:06 pm

Articole Nikonisti.ro

Locuri de photoshooting prin Bucureşti (sau împrejurimi)

Aici puteti propune diverse solutii artizanale

Re: Locuri de photoshooting prin Bucureşti (sau împrejurimi)

Mesajde Vic » Mie Mai 26, 2010 6:24 pm

Bd Basarabia / Soseaua Industriilor / Bd 1 Decembrie 1918, intre Cora Pantelimon si Auchan Titan.
Vic
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Ian 16, 2009 1:44 pm
Localitate: Bucharest, Romania

Re: Locuri de photoshooting prin Bucureşti (sau împrejurimi)

Mesajde ciuncky » Vin Mai 28, 2010 3:26 pm

http://ro.wikipedia.org/wiki/Uzinele_Faur

ai acolo si adresa. daca nu ma inseala memoria, e un autobuz care are capatul la Faur Poarta 4, dar nu mai stiu exact ce numar e... daca vrei sa mergi, anunta-ma si pe mine, in caz ca nu vrei sa mergi singur.
legat de hambarul de care spuneam, cred ca duminica de la evenimentul nikon ma duc sa fac cateva poze, si le postez aici. pana atunci, weekend placut!
Toate cele bune,
Alexandru Cinca

www.redsilk.thehex.ro
Avatar utilizator
ciuncky
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 26, 2010 10:41 am

Re: Locuri de photoshooting prin Bucureşti (sau împrejurimi)

Mesajde ciuncky » Dum Mai 30, 2010 3:32 pm

hy again, eu tocmai am facut un drum pe-acolo...
de la poarta 1 cam 150 de metri si pe stanga este o hala in care se poate intra, however atentie la grinzi.
mai e langa poarta 4 inca o hala, dar se pare ca a fost cumparata de cineva, si paznicii ziceau ca sa intram in timpul saptamanii, cand e "patronu". ce-am vazut prin crapaturi, inauntru e o barca cu motor si un avion de vanatoare, dar n-am reusit sa imi dau seama ce model. cine vrea sa isi faca o idee, pot pune niste poze.
Toate cele bune,
Alexandru Cinca

www.redsilk.thehex.ro
Avatar utilizator
ciuncky
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 26, 2010 10:41 am

Re: Locuri de photoshooting prin Bucureşti (sau împrejurimi)

Mesajde 85mm » Joi Dec 09, 2010 10:04 am

Vic scrie:Bd Basarabia / Soseaua Industriilor / Bd 1 Decembrie 1918, intre Cora Pantelimon si Auchan Titan.

O intrare in uzina faur este vis-a-vis de statia de metrou Republica, acolo unde intorc tramvaiele. Parca e poarta 4 acolo , dar nu sunt sigur. Desi , recunosc, e foarte tentanta fotografierea pe un fundal industrial , asigurati-va mai intai ca nu e spatiu privat acolo. Puteti avea probleme si probleme....
Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep. - Scott Adams
http://www.cristiannastase.ro
Avatar utilizator
85mm
 
Mesaje: 232
Membru din: Mar Iun 16, 2009 5:30 pm
Localitate: Galati City

Re: Locuri de photoshooting prin Bucureşti (sau împrejurimi)

Mesajde The Peacekeeper » Mie Ian 12, 2011 10:43 pm

Da ce in Faur se intra asa fara intrebari? Eu stiu ca magaoaia inca functioneaza, lumea merge la munci p-acolo si is si paznici pe porti... Te lasa sa faci poze in incinta asa aiurea? Stiu ca intreprinderile nu dau voie.
Nikon L110, Nikon D3100, Nikkor 18-55/AF/VR, Nissin Speedlight Di28, fixe. Deviant Link http://ravennightwish.deviantart.com/
The Peacekeeper
 
Mesaje: 111
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 5:47 pm

Re: Locuri de photoshooting prin Bucureşti (sau împrejurimi)

Mesajde littlealien » Dum Ian 23, 2011 2:22 pm

Pana la urma ati fost pe in locurile amintite ?
Veniti va rog cu niste poze sa-mi fac o idee pentru ca ma tenteaza o sedinta foto pe acolo ...
littlealien
 
Mesaje: 385
Membru din: Sâm Ian 23, 2010 6:54 pm
Localitate: aici aşa

Re: Locuri de photoshooting prin Bucureşti (sau împrejurimi)

Mesajde bandafoto » Joi Feb 24, 2011 5:47 pm

Hello,

Ma intereseaza si pe mine sa stiu ce locatii abandonate/parasite cunoasteti prin Bucuresti?. Am vizitat cateva astfel de locatii recent, puteti vedea pe gamezplayi.wordpress.com cateva poze si informatii (nu sunt foarte calitative pozele, eu fiind inca la inceput cu fotogragia). Ma intereseaza si pe mine sa ajung si la uzina Faur daca mai planuieste cineva sa mearga acolo.... Dupa ce trece iarna si se face iar cald, poate reusim totusi sa organizam impreuna o iesire pana acolo :)
Pana atunci o zi buna tuturor :)
Best Regards,
-Florin.
bandafoto.ro
facebook.com/banda.foto
youtube.com/user/bandafoto
bandafoto
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Dec 13, 2010 10:48 pm
Localitate: Bucharest

Re: Locuri de photoshooting prin Bucureşti (sau împrejurimi)

Mesajde littlealien » Vin Feb 25, 2011 10:38 pm

Cred ca toti cei care au fost sa faca poze nu au mai reusit sa iasa din acele locuri :twisted: ... de asta e asa liniste pe aici :lol:
littlealien
 
Mesaje: 385
Membru din: Sâm Ian 23, 2010 6:54 pm
Localitate: aici aşa

Re: Locuri de photoshooting prin Bucureşti (sau împrejurimi)

Mesajde laurentiu.ilie » Lun Apr 02, 2012 1:46 am

littlealien scrie:Cred ca toti cei care au fost sa faca poze nu au mai reusit sa iasa din acele locuri :twisted: ... de asta e asa liniste pe aici :lol:


Am ajuns acum pe acest subiect din forum.

Pentru toti cei ce se gandesc sa ajunga in Faur: fotografierea este interzisa in Faur.
Exista si camere de supraveghere pe platforma industriala.

Pentru proiecte serioase se poate obtine autorizatie de fotografiere de la administratia Platformei Industriale Faur S.A.
Anul trecut s-a filmat ceva in Faur, evident, cu autorizare.
Fb: Larentiu Ilie
Web: Laurentiu Ilie.ro
Caut fotograf colaborator / asociat in firma - fotografie in studio / fashion.
Avatar utilizator
laurentiu.ilie
 
Mesaje: 316
Membru din: Mar Noi 10, 2009 12:37 am
Localitate: Bucuresti

Re: Locuri de photoshooting prin Bucureşti (sau împrejurimi)

Mesajde corina97 » Lun Sep 03, 2012 11:06 pm

Aproape de Cisimigiu. In spate la cercul militar national. Exact pe partea stanga este o casa parasita. Iti agati aparatul de gat. Ii dai o tigara budigardului. Si ii zici ca vrei sa faci niste poze. :D
corina97
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Sep 03, 2012 11:01 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cum se fabrica?

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori