Acum este Joi Mar 28, 2024 12:32 pm

Articole Nikonisti.ro

Incadrare mijloace fixe

Diverse despre Nikon

Incadrare mijloace fixe

Mesajde robert_andrian » Lun Iun 12, 2017 9:38 am

Buna ziua!
VIn cu o intrebare mai diferita.In ce categorii de mijloace fixe din "Catalogul privind clasificarea si duratele normale de functionare a mijloacelor fixe" incadrati aparatele foto,video,obiectivele si toate accesoriile din dotarea unui fotograf/videograf de eveniment?
Va multumesc!
robert_andrian
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iun 12, 2017 9:34 am

Re: Incadrare mijloace fixe

Mesajde Merlin » Lun Iun 12, 2017 5:05 pm

Pai asta iti poate spune un economist bun! oricum, stiu ca nu le poti incadra decat daca depasesc o anumita suma ca valoare.
Merlin
 
Mesaje: 1579
Membru din: Dum Ian 18, 2009 4:48 pm
Localitate: Galati

Re: Incadrare mijloace fixe

Mesajde Bogdan Dulgheru » Lun Iun 12, 2017 9:06 pm

La 3.4 "Alte active corporale neregasite in cele specificate la grupa 3".
Multe din accesoriile foto intra totusi la obiecte de inventar (trepiede, acumulatori, etc.); doar aparatele si obiectivele pot fi considerate mijloace fixe supuse amortizarii.
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: Incadrare mijloace fixe

Mesajde cat4 » Lun Oct 09, 2017 8:03 am

Bogdan Dulgheru scrie:La 3.4 "Alte active corporale neregasite in cele specificate la grupa 3".
Multe din accesoriile foto intra totusi la obiecte de inventar (trepiede, acumulatori, etc.); doar aparatele si obiectivele pot fi considerate mijloace fixe supuse amortizarii.

Buna!nu are leg cu acest topic dar m-ar interesa parerea dv in ceea ce priveste nikon 35 1.8 fx.obiectivul va fi folosit la evenimente.multumesc frumos!
cat4
 
Mesaje: 144
Membru din: Mie Apr 18, 2012 11:15 pm


Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori