Acum este Joi Mar 28, 2024 8:59 pm

Articole Nikonisti.ro

primele teste

Artistic si cat mai comercial

primele teste

Mesajde Nior chaill » Joi Mar 10, 2011 11:35 pm

Salut,

In speranta ca voi primii cateva sfaturi adaug pentru inceput primele mele fotografii de produs, mie imi par ok, dar sunt bine venit si niste critici de la profesionisti...., si nu numai...
Fişiere ataşate
flori in cosulet-2.jpg
i just love chocolate 2.jpg
Nior chaill
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Dec 27, 2010 12:59 pm
Localitate: Bucuresti

Re: primele teste

Mesajde ClaudiuC » Joi Mar 10, 2011 11:55 pm

pai in ambele poze nu prea se vede care e produsul... in prima ori cana, ori ciocolata calda? in a doua... cosul in sine sau florile?
Avatar utilizator
ClaudiuC
 
Mesaje: 246
Membru din: Mar Iul 20, 2010 8:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: primele teste

Mesajde cozmin campeanu » Lun Mar 14, 2011 12:26 pm

salut ,
cred ca in prima poza, produsul prezentat este ciocolata calda.
daca tot dispui de fundal negru, parerea mea e ca ar fi fost ok o lumina verticala difuza pe pachetele de ciocolaata si acele cani prezentate in planul din spate, un pic defocalizate.

in a 2a poza nici eu nu inteleg produsul. cosul nu l`ai prins intreg, lumina este plana, nimic deosebit.
daca produsul prezentat sunt acele flori, ar fi mers un pic mai mult contrast, un fundal monocrom in degrade si ceva facut cu lumina.
este strict parere personala, te rog sa o iei ca atare :)

salut
Avatar utilizator
cozmin campeanu
 
Mesaje: 275
Membru din: Mar Noi 02, 2010 10:32 am
Localitate: Bucuresti

Re: primele teste

Mesajde catalin205 » Mie Iul 27, 2011 12:28 am

Prima poza: produsul tau este negru ... pe fundal negru ... asta inseamna ca produsul tau trebuie sa fie scos in evidenta prin reflexii .... incearca sa faci din nou poza pe fundal alb deoarece este mai usor la inceput pe alb

A doua poza e, defapt nu e poza de produs in adevaratul sens al cuvantului ... sau cel putin nu e poza aia Alfa ... prin care iti definesti produsul, e o poza secundara de detaiu, pare putin in ceata si contrastul cam scazut ( desigur probabil e si ora la care scriu de vina ).

Keep up the good work, si astept sa mai vad cateva
Nikon D90 18-55mm VR, 55-200 VR si 50 1.8 http://www.sedatedmedia.ro
Avatar utilizator
catalin205
 
Mesaje: 62
Membru din: Lun Iun 08, 2009 10:56 pm
Localitate: Baia Mare


Înapoi la Fotografie de produs

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron