Acum este Joi Mar 28, 2024 6:43 pm

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii august: Fotografie de arhitectura

Nikon te premiaza

Re: Se cauta fotografia lunii august: Fotografie de arhitect

Mesajde admin » Vin Sep 02, 2011 10:40 am

Urmatorii concurenti au fost eliminati din concurs pentru tentative de fraudare a sistemului de votare:

Marina Petre
Nicolae Roman
Hunor Racz
Dragos Gheban
Adrian Bighea
Oana Popescu

Ne pare rau ca unele fotografii, care ar putea avea valoare artistica, nu vor mai fi trimise juriului spre evaluare. Recomandam tuturor celor care participa la concurs sa nu forteze obtinerea de voturi pentru ca astfel este eliminata sansa de a le fi evaluate fotografiile de catre juriu si mai tarziu sa fie comentate in workshop-ul foto transmis live.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii august: Fotografie de arhitect

Mesajde big_adi55 » Sâm Sep 03, 2011 9:03 am

Va rog sa-mi explicati si mie de ce ati scos fotografia pe care v-am trimis-o pentru luna august?
De asemenea va rog sa va justificati cind ma acuzati de tentativa de frauda deoarece acuzatia dumneavoastra este complet falsa, jignitoare si imi cauzeaza un important prejudiciu de imagine.
In cazul in care nu va revizuiti datele sau nu imi oferiti suficiente informatii despre modul in care ati ajuns la aceasta concluzie, imi rezerv dreptul de a raspunde calomniei dumneavoastra si pe alte cai.

Adrian Bighea
Craiova, 03.09.2011
big_adi55
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Sep 03, 2011 8:55 am

Re: Se cauta fotografia lunii august: Fotografie de arhitect

Mesajde huncut » Dum Sep 04, 2011 11:35 am

big_adi55 scrie:Va rog sa-mi explicati si mie de ce ati scos fotografia pe care v-am trimis-o pentru luna august?
De asemenea va rog sa va justificati cind ma acuzati de tentativa de frauda deoarece acuzatia dumneavoastra este complet falsa, jignitoare si imi cauzeaza un important prejudiciu de imagine.
In cazul in care nu va revizuiti datele sau nu imi oferiti suficiente informatii despre modul in care ati ajuns la aceasta concluzie, imi rezerv dreptul de a raspunde calomniei dumneavoastra si pe alte cai.

Adrian Bighea
Craiova, 03.09.2011


Nu ajungi niciunde cu astfel de cereri,mai ales ca si eu la ultima sesiune la care am participat ,am patit la fel :oops: !(nu stiu ce ai facut tu?) ;)
Nikon D3100
Nikkor 18-55mm, 55-300mm
Nikon Coolpix L23
Avatar utilizator
huncut
 
Mesaje: 65
Membru din: Mar Iul 05, 2011 11:28 am

Re: Se cauta fotografia lunii august: Fotografie de arhitect

Mesajde admin » Lun Sep 05, 2011 1:45 pm

big_adi55 scrie:Va rog sa-mi explicati si mie de ce ati scos fotografia pe care v-am trimis-o pentru luna august?
De asemenea va rog sa va justificati cind ma acuzati de tentativa de frauda deoarece acuzatia dumneavoastra este complet falsa, jignitoare si imi cauzeaza un important prejudiciu de imagine.
In cazul in care nu va revizuiti datele sau nu imi oferiti suficiente informatii despre modul in care ati ajuns la aceasta concluzie, imi rezerv dreptul de a raspunde calomniei dumneavoastra si pe alte cai.

Adrian Bighea
Craiova, 03.09.2011



Este de datoria noastra sa anuntam descalificarea unor concurenti, avand in vedere ca duce la modificarea topului si unii concurenti se vor intreba ce s-a intamplat. Din acest motiv nu putem sa stergem din acest anunt numele celor care au fost eliminati din concurs. Va asiguram ca avem toate dovezile necesare pentru a demonstra descalificarea, dar nu le putem expune aici, fiind date confidentiale ale celor care au votat.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii august: Fotografie de arhitect

Mesajde big_adi55 » Lun Sep 05, 2011 3:03 pm

Raspunsul dumneavoastra nu contine absolut nimic care sa ma faca sa renunt la intentia de a va actiona in justitie atit pe dumneavoastra cit si firma Nikon.
Daca detineti acele dovezi de care vorbiti si nu le puteti face publice (?!) puteti sa-mi trimiteti un email cu mai multe informatii.
Deocamdata numele meu se afla de vineri, 2.09.211, intr-o lista publica cu cei care ar fi fraudat sistemul de votare. Cum acest lucru este fals, va cer din nou sa va verificati informatiile.

Fac fotografii de placere de 40 de ani si de 2 luni mi-am cumparat un aparat Nikon. Este primul aparat de marca asta pe care il cumpar. Mi-am trimis una din fotografii la concurs exact pentru a vedea parerea altora despre ea. Nu ma intereseaza premiile voastre. M-am bucurat ca exista acest loc unde se pot afla noutati, se poate face schimb de informatii si fiecare poate arata altor pasionati ce a realizat. Vad insa ca dovediti o mare lipsa de profesionalism, care va aduce pina la urma doar deservicii firmei Nikon. Ca sa va mai dau un exemplu, in momentul in care am vazut acuzatia pe care mi-o aduceti am trimis un email prin care ceream lamuriri la singura adresa de email prezenta si pe nikonisti.ro si pe forum. In acel email am pus si poza cu pricina ca sa stiti despre ce e vorba. Am primit un raspuns automat prin care mi se multumea ca am inscris o poza la concursul pe septembrie! Bineinteles ca atunci cind am trimis poza pentru septembrie mi-ati raspuns ca n-am voie sa inscriu 2 poze! Deci nici macar nu cititi mailurile trimise. Sau macar anuntati ca raspunsul este automat si nu se poate da reply. Asa e uzanta internationala.

Poate multi din cei care sunt membri ai acestui forum nu s-au gindit ca aici pe nikonisti.ro au de-a face cu o afacere marca Nikon platita din banii pe care i-am cheltuit noi pe echipamente Nikon, nu e nimic gratis.
big_adi55
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Sep 03, 2011 8:55 am

Re: Se cauta fotografia lunii august: Fotografie de arhitect

Mesajde admin » Lun Sep 05, 2011 4:25 pm

big_adi55 scrie:Raspunsul dumneavoastra nu contine absolut nimic care sa ma faca sa renunt la intentia de a va actiona in justitie atit pe dumneavoastra cit si firma Nikon.
Daca detineti acele dovezi de care vorbiti si nu le puteti face publice (?!) puteti sa-mi trimiteti un email cu mai multe informatii.
Deocamdata numele meu se afla de vineri, 2.09.211, intr-o lista publica cu cei care ar fi fraudat sistemul de votare. Cum acest lucru este fals, va cer din nou sa va verificati informatiile.


Asa cum ati mentionat si dvs, nu avem voie sa le facem publice datele celor care au votat decat la cererea justitiei. Mentionam insa ca am verificat inca o data toate voturile primite de dvs. si putem spune fara urma de indoiala ca a fost fraudat sistemul de votare.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii august: Fotografie de arhitect

Mesajde mflorian » Mar Sep 06, 2011 8:16 am

big_adi55 scrie:Raspunsul dumneavoastra nu contine absolut nimic care sa ma faca sa renunt la intentia de a va actiona in justitie atit pe dumneavoastra cit si firma Nikon.
Hai că asta-i tare de tot! Poate se sperie juriul şi-ţi dă premiul cel mare, numai să nu-i tîrăşti la Haga.
mflorian
 
Mesaje: 225
Membru din: Mie Oct 20, 2010 2:43 pm

Re: Se cauta fotografia lunii august: Fotografie de arhitect

Mesajde LiviuDumitru » Mar Sep 06, 2011 10:47 am

Eu ma intreb de ce nu poarta cei acuzati de frauda discutii private cu cei care se ocupa de concurs ? :). Consider inutile si penibile lamentarile si amenintarile in public. Daca vrei sa actionezi pe cineva in judecata o faci si lasi justitia sa se pronunte. :D
Liviu Dumitru

http://about.me/Liviu.Dumitru/
Blog
Facebook page
D700 SB900 16-35, 28 1.8G, 50 1.4G, 70-200+TC 2X
Avatar utilizator
LiviuDumitru
 
Mesaje: 510
Membru din: Mar Ian 20, 2009 11:29 pm
Localitate: Pitesti

Re: Se cauta fotografia lunii august: Fotografie de arhitect

Mesajde Metall » Mar Sep 06, 2011 12:47 pm

Inainte sa deschizi actiune judecatoreasca trebuie sa faci dovada ca ai incercat o rezolvare amiabila si nu ai reusit
Metall
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Sep 12, 2009 10:20 pm
Localitate: Timisoara

Castigatorul concursului Fotografia de arhitectura

Mesajde admin » Mie Sep 14, 2011 5:32 pm

Fotograful arhitect Vlad Eftenie si arhitectul Constantin Goagea, fondatorul revistei de arhitectura Zeppelin, adica juriul concursului "Se cauta fotografia lunii august" care a avut tema "Nou si vechi - Fotografie de arhitectura" au situat fotografia Alexandrei Nartea pe primul loc in topul juriului, ceea ce i-a permis acesteia, impreuna cu punctele cumulate din votul popular, sa castige concursul lunii august.


Topul complet al juriului este urmatorul:

01 Alexandra Nartea
02 Ana Bahudu
03 Gina Buliga
04 Cosmin Savulescu
05 Razvan Prepelita
06 Alexandru Hindli
07 Andrei Staicu
08 Arpad Udvardi
09 Madalina Paunica
10 Denisa Gindac



Topul publicului poate fi vazut la adresa http://www.nikonisti.ro/concurs-august- ... rhitectura.



Dupa agregarea celor doua topuri, primele 10 locuri (care intra in marea finala pentru un Nikon D7000) sunt in ordine:




1. Alexandra Nartea - 15p


2. Cosmin Savulescu - 11p


3. Cristi Mitu - 10 p


4. Ana Bahudu - 9p


5. Sergiu Jereb - 9p


6. Gina Buliga - 8p


7. Mircea Baciu - 8p


8. Cristina Fotache - 8p


9. Razvan Prepelita - 6p


10. Cornel Constantin - 6p



Va amintim ca in cazul in care doi concurenti au acelasi numar de puncte, va fi mai bine clasat cel care are un numar mai mare de puncte din partea juriului.





Va uram succes in etapa lunii august a concursului Se cauta fotografia lunii septembrie, cu tema Fotografia de calatorie - Peisaje de vacanta.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Concursuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori